Logistika a sklady

Lorenc Logistic si vybral pronájem

Lorenc Logistic si vybral pronájem. Developer GLP podepsal s mezinárodní přepravní společností Lorenc Logistic nájemní smlouvy o pronájmu prostor v GLP Parku Brno Holubice.

GLP patří mezi přední investory a developery nemovitostí v oblasti logistiky, digitální infrastruktury a obnovitelných zdrojů energie.

Lorenc Logistic si vybral pronájem

Společnost Lorenc Logistic, která sídlí v západočeských Klatovech, využije prostory v Holubicích k expanzi svých služeb. „Oceňujeme vysoké standardy stavebních prací společnosti GLP, konkrétně kvalitu podlah, která nám umožnila instalovat regálový systém Very Narrow Aisle (VNA) bez nutnosti dalších investic,“ říká Václav Lorenc, majitel a ředitel společnosti Lorenc Logistic.

 GLP Park Brno Holubice je nyní téměř plně pronajat a dokončené budovy jsou postupně předávány nájemcům. „Výstavba celého parku bude dokončena v polovině letošního roku a očekáváme, že do té doby budou všechny budovy plně pronajaty, zprovozněny a následně nabídnou stovky pracovních míst,“ dodává Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Holubický areál již přilákal řadu významných firem, například logisticko-technologickou společnost Zásilkovna, která zde bude provozovat distribuční centrum. Společnost fischer automotive systems využije prostory k montáži komponentů do interiérů vozidel, jako jsou větrací mřížky, výdechy klimatizace, odkládací prostory a další vybavení zajišťující komfort ve vozidlech. ROHLIG SUUS Logistics zde bude provozovat moderní logistické centrum, které rozšíří stávající pobočky v Praze a Ostravě.

GLP Park je koncipován jako zelený

GLP Park Brno Holubice se rozkládá na ploše 70 000 m2 a je postaven podle nejvyšších technických standardů a kritérií udržitelnosti, díky čemuž dosáhl hodnocení BREEAM Excellent.Budovy mají světlou výšku 10–12 metrů a jsou energeticky úsporné s nadstandardní izolací (200 mm) a vybavené tepelnými čerpadly.

Buduje se také infrastruktura pro e-mobilitu včetně nabíjecích stanic pro elektromobily a e-dodávkových vozů do 5 tun, které umožní klientům provozovat tzv. e-mobilitu poslední míle. Dešťová voda bude využívána jako užitková, například ke splachování toalet nebo zalévání zeleně.

Kromě toho byl park navržen a postaven jako tzv. digitální dvojče s využitím modelování BIM. Prostory jsou navíc vybaveny tisíci datových senzorů: „Data budou využita v unikátním systému pro správu nemovitostí, který zajistí efektivní a rychlý provoz a údržbu,“ uzavírá Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Zdroj
Lorenc Logistic

Přečtěte si také

Back to top button