Logistika a sklady

Nový VGP park v Ústí nad Labem se zaměří na logistiku poslední míle

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP zvětšuje své portfolio o další lokalitu v Ústí nad Labem, kde plánuje výstavbu nového technologického parku „VGP Park Ústí nad Labem City“.

Jak již název napovídá, projekt je strategicky umístěn v blízkosti centra města, zároveň však pouhé 2 km od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany. Areál vyroste na brownfieldu v místě bývalé sklárny Avirunion ohraničené ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova o ploše téměř 11 hektarů. VGP zde plánuje realizovat více než 52 000 m2 pronajímatelných ploch určených zejména pro logistické firmy. V současné době projekt disponuje veškerými povoleními umožňujícími zahájení výstavby.

Přečtěte si také

Ústí nad Labem je významným ekonomickým a správním centrem severních Čech, disponujícím dostatkem kvalifikované pracovní síly. V areálu VGP vzniknou celkem 3 haly cílící na zelený certifikát BREEAM ve stupni minimálně Very Good – tedy ve vysokém standardu a s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost. Budoucí nájemci jistě ocení i výběr lokality. Park totiž bude vzdálen pouhé 3 minuty jízdy od centra města a 5 minut chůze od vlakového nádraží. V přímé blízkosti se nachází i několik zastávek městské hromadné dopravy (autobusů a trolejbusů).

Vizualizace VGP Park Ústí nad Labem

„Výběr vhodné lokality je prioritou u všech našich logistických parků. Ústí nad Labem se nám osvědčilo nejen díky své průmyslové tradici, ale také vynikající dopravní dostupností jak do Prahy, tak blízkého Německa. I z toho důvodu zakládáme již třetí park v regionu – v tomto případě blíže centru města Ústí nad Labem, což z něj činí ideální místo pro logistiku poslední míle. Ta za poslední dobu i v kontextu pandemie covidu-19 získala zcela zásadně na důležitosti. Zákazníci změnili přístup k nakupování: zboží často objednávají online a očekávají velmi rychlé a flexibilní dodání. Tlak na logistické firmy je enormní a ty stále častěji vyhledávají skladové plochy co nejblíže svým zákazníkům. V současnosti tak vedeme jednání již s několika potenciálními nájemci,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Přečtěte si také

Back to top button