Logistika a sklady

VGP Park Ústí nad Labem

VGP Park Ústí nad Labem. Evropský vlastník a developer semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal nového nájemce do svého nově připravovaného technologického parku VGP Park Ústí nad Labem City, který vyroste na brownfieldu v blízkosti centra města v místě bývalé sklárny Avirunion ohraničené ulicemi Sklářská, Tovární a Kekulova.

VGP Park Ústí nad Labem

Společnost Bosal Aftermarket Europe, lídr ve vývoji a výrobě katalyzátorů a systémů řízení emisí pro osobní automobily a průmyslové aplikace, si zde pronajala celkem 10 210 m2 výrobních a skladových ploch v hale „A“. Nová hala bude realizovaná ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good. Její dokončení VGP plánuje do konce letošního roku, přičemž předání haly proběhne v lednu 2024. 

„Bosal, stejně jako VGP, je rodinnou společností. Působí po století jako hlavní celosvětový dodavatel pro automobilový průmysl. Ústí nad Labem se svou průmyslovou tradicí považujeme za ideální místo pro rozšíření jejich byznysu, navíc je projekt umístěn pouhé 2 km od dálnice D8 propojující Prahu a Drážďany. Svojí expanzí do této lokality společnost vytvoří desítky pracovních míst a podpoří tak zaměstnanost v regionu,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Společnost Bosal byla založena v roce 1923 v Nizozemsku. Od té doby se významně rozrostla a stala se jedním z předních inovátorů automobilového a energetického průmyslu. Aktuálně disponuje 17 průmyslovými areály, 12 distribučními centry, 7 výzkumnými a vývojovými centry a 2 500 zaměstnanci po celém světě. Mezi hlavní produkty firmy se řadí systémy pro regulaci emisí pro osobní a užitková vozidla, střešní nosiče, systémy tažného zařízení a další díly pro automobilový průmysl. 

Ve VGP Parku Ústí nad Labem City vzniknou na celkové ploše téměř 11 hektarů celkem 3 haly ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good s více než 52 000 m2 pronajímatelných ploch. V současné době zde již probíhají přípravné práce a aktuálně zbývá v hale „A“ k pronájmu 12 000 mvolných ploch. Park je vzdálen pouhé 3 minuty jízdy od centra města a 5 minut chůze od vlakového nádraží. V těsné blízkosti se nachází i několik zastávek městské hromadné dopravy (autobusů a trolejbusů).   

Podpisem nájemní smlouvy se společností Bosal, můžeme v tomto parku ve zbývajících prostorách stále nabídnout ca 40 000 m2moderních semi-industriálních a logistických prostor, které jsou ve výstavbě nebo připravené k realizaci s možností instalace fotovoltaických panelů na střechách hal,“ dodává Ondřej Titz, komerční ředitel pro Českou republiku.

Zdroj
Tisková zprávaVGP

Přečtěte si také

Back to top button