Logistika a sklady

VGP staví v Parku Plzeň novou halu, první nájemnící jsou DHL Express a Verhoek Europe

Společnos VGP zahájila výstavbu páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku nabízí téměř 50 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity.

Prvními nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1113 m2, a dále Verhoek Europe s celkem 2170 m2 logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

Přečtěte si také

Mezinárodní přepravce DHL Express je dceřinou společností německé skupiny Deutsche Post DHL. Ta byla založena v roce 1969 a poskytuje mezinárodní expresní, kurýrní a logistické služby. V současnosti se drží na špičce největších logistických společností na světě s působností ve více než 220 zemích a regionech. Také Verhoek Europe patří mezi renomované poskytovatele logistických služeb. Společnost vznikla v roce 1953 v Nizozemsku a její distribuční služby pokrývají téměř celou Evropu. V České republice působí od roku 2005.

VGP Park Plzeň se nachází na jižním okraji západočeské metropole poblíž nákupního a zábavního centra Olympia Plzeň. Mezi jeho současné nájemce patří významné společnosti a zaměstnavatelé z celého Plzeňska jako jsou Faiveley Transport Czech, Assa Abloy ES Production, Transtechnik CS, Excell Czech či Copo Téxtil Portugal. Vedle strategické polohy VGP Parku nájemci oceňují také vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, kterou díky mnoha odborným středním a vysokým školám Plzeň jako čtvrté největší město v ČR disponuje.

Přečtěte si také

Back to top button