Logistika a sklady

Novým šéfem vývoje platformy DoDo se stal Ondřej Seer

Šéfem produktu v logistickém startupu DoDo se stal Ondřej Seer (31), který se v oblasti vývoje softwaru posledních 5 let pohybuje v roli QA Engineer a zodpovídá tak za kvalitu dodávaného softwaru. Zkušenosti sbíral 3,5 roku v softwarové společnosti Winsite, odkud přešel právě do startupu DoDo, kde se postupně posunul až na pozici Product Ownera, a zajistí tedy další rozvoj logistické IT platformy firmy. 

Komplexní logistická plaforma, kterou Ondřej Seer dostává na starost, umožňuje kromě efektivního plánování tras a sledování kurýrů DoDo také realtime monitoring a reporting všech návazných logistických procesů. Přes platformu lze i spravovat a utilizovat logistický park včetně plánování a evidence servisních zastávek či tankování, získávat přehled o hotovosti držené kurýrem, vypočítávat odměny kurýrů i komplexně spravovat HR procesy.

„Mým cílem je vytvořit platformu, která bude maximálně funkční a zároveň snadno použitelná a intuitivní pro všechny uživatele. Prioritou bude chytře selektovat požadavky klientů a v rámci vývoje prioritizovat ty funkcionality, které našim zákazníkům a uživatelům přinesou skutečnou hodnotu, zefektivní logistiku a v neposlední řadě také uleví městům, na které má rychlý e-commerce zásadní dopad,“ popisuje své ambice Seer.

Pro logistický startup DoDo dnes pracuje zhruba 1 000 lidí a jeho vozový park aktuálně čítá přes 400 automobilů. V roce 2019 se DoDo s tržbami ve výši 250 milionů korun poprvé dostalo do pozitivní ekonomické bilance a letos již firma Michala Menšíka míří na půlmiliardový obrat. Vedle domácího trhu, kde DoDo zajišťuje logistiku pro nejvýznamnější e-commerce hráče, působí firma také na Slovensku, v Polsku, nově v Maďarsku a chystá se i do dalších evropských zemí.

Přečtěte si také

Back to top button