Logistika a sklady

Oslavy výročí napříč východní Evropou

Oslavy výročí napříč východní Evropou. V době, kdy rakouský poskytovatel přepravních a informačně-logistických služeb celosvětově slaví 40. výročí svého založení, slaví „kulatá“ výročí také řada dceřiných organizací v zemích východní Evropy. Například česká a slovenská pobočka dosáhly „třicítky“ a nedávno společnost cargo-partner oslavila 20. výročí v Bulharsku. 

Dne 5. října 2023 uspořádala společnost cargo-partner Bulgaria ve svém iLogistics Center Sofia speciální oslavu pro zákazníky u příležitosti 20. výročí založení této organizace v zemi. Tato akce byla příležitostí poděkovat věrným zákazníkům společnosti cargo-partner za jejich podporu a oslavit milníky společnosti v Bulharsku za uplynulá dvě desetiletí.

Stefan Krauter, zakladatel a generální ředitel společnosti cargo-partner, ve svém úvodním projevu uvedl: „Po založení naší centrály na vídeňském letišti v roce 1983 jsme byli mezi prvními rakouskými společnostmi, které po pádu železné opony rozpoznaly tržní potenciál východní Evropy. Tím začala naše expanze na další letiště v tomto regionu, včetně Bulharska. Před dvěma desetiletími jsme si uvědomili strategický význam Bulharska, kdy letiště v Sofii hraje klíčovou roli pro naši celoevropskou distribuci. Zatímco čelíme současným výzvám digitalizace a globalizace, jsme i nadále odhodláni vytvářet podmínky pro růst, inovace a spolupráci v dynamickém logistickém prostředí východní Evropy.“

Bulharsko: od letecké přepravy po komplexní logistická řešení

Společnost cargo-partner byla v Bulharsku založena v říjnu 2003 se zaměřením na leteckou přepravu a brzy přidala specializované služby, jako je přeprava živých zvířat, charter, EMERGENCY a palubní kurýrní řešení. V roce 2018 společnost vstoupila do podnikání v odvětví skladů vybudováním vlastního moderního iLogistického centra v Sofii s kapacitou 22 000 paletových míst. V současné době je společnost cargo-partner předním poskytovatelem letecké přepravy v Bulharsku (podle statistik leteckých společností) a nabízí celou řadu řešení v oblasti letecké, námořní a pozemní přepravy a skladování. 

Slovensko: ideální napojení na intermodální síť 

Ještě o deset let starší společnost cargo-partner Slovakia se svými zákazníky v červnu v Bratislavě oslavila své 30. výročí. Slovenská pobočka byla založena v roce 1993 s pouhými dvěma zaměstnanci. Dnes má více než 200 zaměstnanců, čtyři kanceláře a dva moderní sklady v Bratislavě a Dunajské Stredě o celkové rozloze 26 400 m². Druhý z nich má přímé napojení na železniční terminál METRANS, což umožňuje rychlou překládku. V letošním roce získala společnost cargo-partner na Slovensku od společnosti Dun & Bradstreet kreditní rating AAA Platinum Excellence poté, co se již pět let po sobě umístila mezi nejdůvěryhodnějšími společnostmi v zemi.

Česká republika: speciální odborné znalosti v oblasti logistiky s řízenou teplotou

Ve stejném měsíci uspořádal tým společnosti cargo-partner v České republice také akci pro zákazníky u příležitosti 30. výročí svého působení v této zemi. Dnes společnost nabízí nejen odborné znalosti v oblasti letecké a námořní přepravy, ale ve svém iLogistickém centru v Dobrovízi u Prahy s více než 12 500 m² skladovacích prostor může také zajišťovat skladování s řízenou teplotou. Místní dceřiná společnost nedávno získala osvědčení AAA Gold Excellence vyhrazené společnostem, které po tři po sobě jdoucí roky od Dun & Bradstreet získaly nejvyšší kreditní rating.

V roce 2023 se společnosti cargo-partner na Slovensku a v České republice připojily k programu HHLA organizovanému společností METRANS a přístavem v Hamburku, jehož cílem je, používáním elektrických lokomotiv na trasách do a z přístavů Hamburk, Bremerhaven a Koper, snížit emise oxidu uhličitého. 

Bosna a Hercegovina: po 15 letech stále rychle roste

Společnost cargo-partner byla v Bosně a Hercegovině založena v roce 2008. V letošním roce byla společnost oceněna obchodním časopisem „Poslovne Novine“ jako jedna z nejrychleji rostoucích společností v zemi. Tým v Sarajevu nabízí celou řadu řešení v oblasti letecké, námořní a pozemní dopravy a skladování, včetně celního zprostředkování, se speciálními odbornými znalostmi v oblasti nadrozměrných nákladů, živých zvířat, zboží citlivého na teplotu a nebezpečného zboží.

Turecko: páté výročí a otevření nového skladu

Společnost cargo-partner svou první pobočku v Turecku založila v roce 2018 a nyní nabízí své služby na jedenácti místech v zemi. V červenci společnost v Istanbulu otevřela nový sklad o rozloze 20 000 m². Mezi speciální silné stránky společnosti cargo-partner v Turecku patří zásilky potravin s řízenou teplotou, služby EMERGENCY a služby námořní přepravy na krátké vzdálenosti. 

Zdroj
carago partner

Přečtěte si také

Back to top button