Logistika a sklady

Primark a DHL Supply Chain otevírají distribuční centrum v Boru

Centrum bude zásobovat obchody Primark v Německu a Rakousku a zaměstná více než 150 lidí.

Společnosti Primark, přední maloobchodní řetězec s módou, a DHL Supply Chain dnes slavnostně otevřely distribuční centrum v západočeském Boru u Tachova. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili starosta města Bor Ing. Petr Myslivec, zástupci vedení společnosti Primark John Lyttle, globální provozní ředitel a Martin White, ředitel dodavatelských řetězců, dále za společnost DHL Supply Chain Todd Starbuck, ředitel péče o zákazníky a Jan Vymazal, provozní ředitel pro oblast západních Čech.
 
Provoz centra zajišťuje společnost DHL Supply Chain, která Primarku poskytuje logistické a skladové služby. Distribuční centrum zaměstná více než 150 lidí, na období hlavních prodejních sezon očekává DHL Supply Chain další navýšení počtu zaměstnanců.
 
„Osobně si vážím každé firmy v regionu, která má zájem dlouhodobě vytvářet stabilní pracovní příležitosti a zaměstnávat tak naše spoluobčany,“ řekl Petr Myslivec, starosta města Bor. „Navázání spolupráce mezi městem Bor a společnostmi DHL Supply Chain a Primark může být přínosem nejen pro borský region, ale především pro vytvoření stabilního zázemí zaměstnanců, resp. našich spoluobčanů.“
 
„Velmi nás těší, že můžeme ve spolupráci s DHL Supply Chain otevřít distribuční centrum v Boru, a přinést tak do tohoto regionu nové pracovní příležitosti. Jedná se o významný distribuční uzel pro zásobování a logistickou podporu obchodů Primark na sousedních trzích,“ prohlásil John Lyttle, provozní ředitel společnosti Primark.
 
„Módní průmysl je jeden z klíčových sektorů, na který se DHL Supply Chain v České republice zaměřuje,“ dodává Jan Vymazal, provozní ředitel DHL Supply Chain pro oblast západních Čech. „Těší nás, že společnost Primark ocenila naše dlouholeté zkušenosti a vybrala si DHL Supply Chain jako výhradního dodavatele logistických řešení.“
 
Distribuční centrum obsluhuje obchody společnosti Primark v Německu a Rakousku a i proto byla zvolena strategická pozice v areálu CTPark Bor u dálnice E50/D5, pouhých 15 km od česko-německých hranic. Centrum se rozkládá na ploše 50 542 metrů čtverečních a dalších 32 847 metrů plochy se nachází v mezaninu.
Výstavba distribučního centra byla zahájena v lednu 2015, v částečném provozu je pak od srpna 2015.

Přečtěte si také

Back to top button