Logistika a skladySilniční doprava

Už žádné jízdy naprázdno. Amazon Relay otevírá cestu k novým nákladům.

Služba Amazon Relay nabízí přepravcům šanci, jak fungovat efektivně. Mohou díky ní omezit jízdy na prázdno, flexibilně využívat stávající kapacity a přitom zvýšit objem objednávek. Logistickým firmám nabízí širokou škálu digitálních technologií a služeb, které umožňují jednodušší příjem objednávek a platby v řádu dnů.

Jak Amazon Relay funguje?

Je to snadné. K tomu, abyste jakožto přepravce mohli využívat Amazon Relay, se stačí bezplatně online zaregistrovat a vyčkat na schválení. V systému už lze potom snadno vyhledávat, rezervovat a rovnou převážet tisíce nákladů v celé evropské logistické síti Amazonu. 

Přečtěte si také

Výhodou je, že Amazon nákladní vozidla vždy plně naloží, aby byla využita na maximum. Trasy jsou pouze mezi sklady sítě Amazonu, takže obsahují balíčky mířící k zákazníkům nebo produkty, které mají doplnit zásoby ve skladech Amazonu. Na platbu za přepravu dopravci dlouho nečekají, Amazon posílá peníze do 5 až 9 dnů. Těm, kteří spolupracují pravidelně a převáží určité typy nákladů pak platí dokonce do 2 dnů.  

Systém Amazon Relay je rozdělen do tří hlavních oblastí:

1. Přehled dostupných nákladů (Relay Load Board)

Okamžitý přehled všech dostupných nákladů na jednom místě. K dispozici jsou na různých trasách i v různých vzdálenostech, takže si přepravci mohou sami vybrat vhodný náklad. Díky tomu mohou kamiony vždy využít naplno a nemusí se vracet prázdné. 

2. Post A Truck 

Tato funkce přepravcům umožňuje nabídnout volný nákladní prostor v Relay aplikaci, aby nemuseli sami vyhledávat. Jakmile se mezi volnými náklady objeví takový, který se shoduje s jejich nabídkou, může být přepravci automaticky nabídnut a přiřazen. 

3. Krátkodobé smlouvy

Výkonní přepravci získají rovněž možnost využívat návěsy Amazon Prime a to na jeden až osm týdnů. Návěs je třeba vyzvednout vlastním tahačem a následně odjezdit domluvené jízdy. Návěs se potom vrací do místa, kde ho řidič vyzvedl. 

Amazon Relay tím přepravcům nabízí jistotu práce i to, že jejich auta nebudou stát na parkovištích, ale budou jezdit a vydělávat. Program krátkodobých smluv obsahuje cesty pro jednoho i dva řidiče včetně mezinárodních tras. Pro co nejkvalitnější fungování programu zřídil Amazon specializovaný tým, který je přepravcům k dispozici po celou dobu přepravy – od naložení nákladu až po jeho vykládku či případné řešení problémů. Program krátkodobých smluv rovněž reflektuje narůstající ceny pohonných hmot a zavedl proto mechanismus, který na náklady na cestu reaguje v reálném čase. Základní sazby, které jsou na stránkách Amazon Relay, tak doplní i sazby za palivo na kilometr tak, aby odpovídaly aktuálním cenám paliva v daném týdnu.    

Přístup k nejmodernější aplikaci Relay for Driver (R4D)

Všichni registrovaní přepravci Amazon Relay získají i stejnojmennou aplikaci fungující jak pro Android tak pro iOS. Díky ní budou moci snadno, kdykoli a odkudkoli spravovat daný náklad, využívat navigaci vhodnou pro nákladní automobily, přijímat oznámení o nákladech, hlásit zpoždění a pracovat s historií nákladů. Kromě toho Amazon Relay automaticky generuje faktury, doklady o doručení a účty za všechny dodávky provedené prostřednictvím aplikace. Zajistí tak méně papírování a administrativních formalit. 

Aplikace však není jen k správě nákladů. Automaticky totiž dává pokyny také do skladu, kam náklad míří. Přijíždějící kamion díky aplikaci sdílí svou polohu, kterou mohou sledovat zaměstnanci skladu. Prostřednictvím aplikace pak mohou řidiči předávat informace, kde náklad složit nebo naopak vyzvednout. Díky tomu je celý proces dopravy rychlejší a plynulejší.  

Kdo se může připojit k Amazon Relay? 

Přepravci, kteří chtějí registrovat svou přepravní společnost v relay.amazon.cz, potřebují platnou licenci pro mezinárodní přepravu zboží (licence EU), platné pojištění přepravce (pojištění CMR) a platné pojištění vozidla nebo vozového parku. V neposlední řadě musí mít své vlastní kamiony,  kterými mohou přepravovat zboží z místa na místo.

Vyzkoušejte ještě dnes!

Chcete si zkusit, jak výhodné je být partnerem Amazonu a přepravovat náklady s návěsy Prime? Zaregistrujte se, stáhněte aplikaci a pusťte se do toho! Stále ještě váháte? Nebojte se zeptat na to, co Vás zajímá. V případě jakýchkoli dotazů nebo obav týkajících se připojení k Amazon Relay se můžete obrátit na eucarriersupport@amazon.com

Přečtěte si také

Back to top button