Logistika a sklady

Prologis oznamuje nové pronájmy v Úžici o celkové rozloze 27 400 metrů čtverečních

Zákazníci jsou si vědomi důležitosti klíčové české logistické lokality.

Prologis, Inc., vedoucí mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil podpis dvou nájemních smluv v Prologis Parku Praha-Úžice, moderním distribučním parku vzdáleném méně než 30 kilometrů od Prahy.  
 
Dvě nové nájemní smlouvy zahrnují:
– Pronájem 14 800 metrů čtverečních v budově DC4 společnosti Thimm Obaly zabývající se managementem obalových řešení
– Pronájem 12 600 metrů čtverečních v budově DC1 společnosti VF Czech Services působící v oděvním a obuvnickém průmyslu 
 
„Prologis Park Praha-Úžice je efektivní, rentabilní parcela strategicky umístěná u dálnice D8. Nedávné zlepšení silniční sítě v okolí Prahy a nadstandardní služby spojené se správou nemovitostí, jež poskytuje společnost Prologis, posilují pozici parku jako cenného logistického centra,“ řekl Martin Polák, vice prezident a market officer společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko, „v důsledku probíhající restrukturalizace dodavatelských řetězců našich klientů se Úžice stává klíčovou logistickou lokalitou v České republice.  Tyto dvě nájemní transakce jsou důkazem toho, že se společnost Prologis rozhodla správně, když v rámci posilování své pozice na českém trhu do tohoto pozemku investovala.“
 
Prologis Park Praha-Úžice se sestává ze čtyř budov o celkové rozloze 97 000 metrů čtverečních. Celkově parcela nabízí možnost výstavby téměř 170 000 metrů čtverečních distribučních prostor. Park se nachází v těsné blízkosti dálnice, a nabízí proto vynikající dopravní spojení do Prahy, na průmyslově rozvinutý sever země, na německé hranice a do mezinárodního přístavu v Hamburku. Nájemní transakce zvýšily míru obsazenosti portfolia společnosti Prologis v České republice ke konci listopadu 2012 z 91,3 % na 93,8 %.
 
Portfolio společnosti v České republice sestávající ze šesti distribučních parků v celkem třiceti budovách o rozloze 633 000 metrů čtverečních dělá ze společnosti Prologis jednoho z vedoucích provozovatelů distribučních nemovitostí v České republice (údaje k 30. září 2012).
 
O společnosti Prologis

Společnost Prologis Inc. je předním vlastníkem, provozovatelem a developerem průmyslových nemovitostí. Společnost se zaměřuje na globální i regionální trhy v Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii. K 30. září 2012 měla společnost Prologis podíl (ať již v podobě úplného vlastnictví či investic a jak na konsolidované bázi, tak formou nekonsolidovaných společných podniků) v nemovitostech a developerských projektech o celkové ploše zhruba 52,5 milionu m2 ve 21 zemích světa. Společnost pronajímá moderní distribuční plochy více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodních prodejců, přepravců, poskytovatelů logistických služeb a jiných podniků.

Přečtěte si také

 

 

Přečtěte si také

Back to top button