Logistika a sklady

Prologis podepsal smlouvy na 54 900 metrů čtverečních v Polsku

Jde o nové smlouvy i prodloužení stávajících. Míra obsazenosti na téměř 90 %. Prologis Park Szczecin 100% pronajat.

Prologis, Inc., vedoucí globální vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí, dnes oznámil podpis šesti nájemních smluv o celkovém objemu 54 900 metrů čtverečních v Polsku. Společnost podepsala dvě nájemní smlouvy v Prologis Park Szczecin na severu Polska a obnovila 4 další smlouvy o celkovém objemu 39 800 metrů čtverečních v několika dalších parcích v celé zemi.
 
Nové nájemní smlouvy se skládají z:
– 7 900 metrů čtverečních pronajatých společnosti Schenker Sp. z o.o., poskytovateli integrovaných logistických řešení. Tato nemovitost bude novému nájemci sloužit jako centrum distribuce do západní Evropy a Skandinávie.
– 7 200 metrů čtverečních pronajatých společnosti Swedwood, výrobci nábytku z borového dřeva, který je součástí skupiny IKEA. Tato nemovitost bude pro Swedwood centrem distribuce do Polska a Evropy.
 
Bartosz Mierzwiak, vice president a market officer společnosti Prologis v Polsku, k tomu řekl: „Společnosti Schenker a Swedwood vítáme v Prologis Parku Szczecin s velkým nadšením. Tento velmi kvalitní distribuční park s vynikajícím dopravním spojením je strategicky umístěný tak, aby vyhovoval regionálním distribučním potřebám našich klientů,“ a dodal: „Park je také v blízkosti továrny společnosti Swedwood a umožňuje jí tak minimalizovat náklady na přepravu mezi těmito dvěma místy a zároveň, v souladu s jejími snahami o trvalou udržitelnost, snižuje dopad na životní prostředí spojený s přepravou zboží.“
 
Po uzavření těchto nových smluv je Prologis Park Szczecin, který je vlastněn Prologis European Logistics Partners (PELP), plně pronajat. Čtyři prodloužené nájemní smlouvy zahrnují:
 
Plocha (m2)
Klient
Lokalita
14 600
FIEGE
Prologis Park Dąbrowa DC3
11 000
Sonoco Poland – Packaging Services
Prologis Park Wrocław III DC2
8 500
Rhenus Contract Logistics
Prologis Park Poznań DC4
5 700
Rhenus Contract Logistics
Prologis Park Dąbrowa DC2
 
„Díky těmto novým pronájmům a prodloužením smluv se Prologis může pochlubit nadprůměrnou mírou obsazenosti svých polských parků, která je nyní na úrovni 88,3%. Nedostatek volných industriálních nemovitostí na trhu také znamená, že jsme svědky růstu nájemného v souladu s naším očekáváním,“ dodal Mierzwiak. Prologis je největším majitelem a provozovatelem distribučních nemovitostí v Polsku s portfoliem přesahujícím 1,9 milionu metrů čtverečních (údaje platné ke 31. březnu 2013).
 
O společnosti Prologis
Společnost Prologis Inc. je předním vlastníkem, provozovatelem a developerem průmyslových nemovitostí. Společnost se zaměřuje na globální i regionální trhy v Severní i Jižní Americe, Evropě a Asii. K 31. březnu 2012 měla společnost Prologis podíl (ať již v podobě úplného vlastnictví či investic a jak na konsolidované bázi, tak formou nekonsolidovaných společných podniků) v nemovitostech a developerských projektech o celkové ploše zhruba 51,5 milionu m2 ve 21 zemích světa. Společnost pronajímá moderní distribuční plochy více než 4 500 zákazníků včetně výrobců, maloobchodních prodejců, přepravců, poskytovatelů logistických služeb a jiných podniků.
 

Přečtěte si také

Back to top button