Logistika a sklady

Prologis v Polsku pronajal 7 500 metrů čtverečních společnosti Leader Logistics

Nový zákazník oceňuje strategickou polohu parku Prologis Park Wroclaw III.

Prologis, Inc (NYSE: PLD), globální lídr v oblasti průmyslových nemovitostí, dnes oznámil, že podepsal novou nájemní smlouvu na 7 500 metrů čtverečních průmyslových a kancelářských prostor v Prologis Park Wrocław III se společností Leader Logistics, poskytovatelem komplexních služeb v oblasti silniční, námořní a letecké dopravy. Společnost sídlí ve Wrocławi a je členem skupiny Pall-Ex Group, lídra v distribuci nákladu na paletách. Po podpisu smlouvy je budova předem pronajata z 97 procent.
 
Leader Logistics, nový zákazník společnosti Prologis, zajišťuje nákladní dopravu celovozových, dílčích a sběrných zásilek s pojištěním a zjednodušeným celním odbavením a je také smluvním poskytovatelem logistických služeb. Mezi zákazníky společnosti patří společnosti z automobilového, zdravotnického a potravinářského průmyslu.
 
„Leader Logistics poskytuje komplexní logistické služby ve skladovacím zařízení třídy A, včetně vnitrostátní a mezinárodní dopravy celovozových, dílčích a sběrných zásilek,“ řekla Małgorzata Moszczyńska, spolumajitelka společnosti Leader Logistics, „umístění Prologis Parku Wroclaw III v blízkosti letiště v kombinaci se zdejší dobrou dopravní infrastrukturou nám pomohou dosáhnout našich cílů, a to je důvod, proč nás tato budova zaujala.“
 
„Jsme potěšeni, že můžeme přivítat Leader Logistics, další jedinečnou logistickou společnost, jako jednoho z našich nových zákazníků. Díky rostoucímu počtu zákazníků z tohoto odvětví se Dolní Slezsko nyní stává specializovaným logistickým centrem,“ řekla Magdalena Kostjan, Leasing Manager společnosti Prologis v Polsku, „síla regionu spočívá nejen ve vynikající silniční infrastruktuře a dostatku kvalifikované pracovní síly, ale také v jeho blízkosti k hlavním logistickým společnostem, které lákají nové zákazníky.“
 
Prologis Park Wroclaw III sestává z celkem 148 000 metrů čtverečních prostor a nachází se hned vedle dálničního okruhu u Wrocławi, na ulici Graniczna, sedm kilometrů jihovýchodně od Wrocławi a 3,5 km od letiště. Prologis ve střední a východní Evropě vlastní a spravuje portfolio  o celkové rozloze přibližně 3,7 milionů metrů čtverečních logistických a distribučních prostor (k 30. červnu 2014).
 

Přečtěte si také

Back to top button