Logistika a sklady

Skupina Geis převzala ET Logistik

Nadnárodní skupina Geis rozšiřuje svou polskou síť: s účinností k 5. lednu tohoto roku převzal Geis veškeré obchodní podíly ET Logistik Sp. z o.o.

Společnost sídlící ve Varšavě se specializuje jak na národní a mezinárodní silniční přepravy, tak na řešení smluvní logistiky. Obě strany se dohodly, že nezveřejní kupní cenu.
 
„V Polsku stále vidíme velký rostoucí potenciál,“ vysvětlují majitelé a jednatelé Hans-Georg Geis a Wolfgang Geis. „Touto transakcí trvale posílíme naši pozici v Polsku.“ Skupina Geis nyní patří se svou přepravní a logistickou sítí čítající 17 poboček s téměř 500 zaměstnanci k největším poskytovatelům logistických služeb v zemi. Skupina tak doplní svou účast ve střední a východní Evropě: v Polsku, České republice a na Slovensku nyní Geis nabízí ucelenou a komplexní síť.
 
Skupina Geis působí v Polsku od roku 2006, kdy zde začínala leteckými a námořními přepravami. V polovině roku 2013 posílil Geis svoji účast v Polsku a převzal polskou pobočku společnosti Quehenberger Logistics. Další akvizicí Geisu byla počátkem roku 2014 společnost Logwin Solutions Poland Sp. z o.o. Obě společnosti nyní působí pod obchodním jménem Geis PL Sp. z o.o.
 
Více než 43.000 metrů čtverečních logistických ploch
300 zaměstnanců ET Logistik dosáhlo v předchozím roce v pozemních dopravách a smluvní logistice obratu cca 25 miliónů eur. Na osmi pobočkách v Bydgoszczi, Jaworzno, Poznani, Pruszcz Gdański, Pruszków, Rzeszów, Wola Rakowa/Łódź (Hub) a Wrocławi  je k dispozici více než 43.000 metrů čtverečních skladových a manipulačních ploch.
 
Komplexní distribuční systém
V produktu silničních přeprav zajišťuje ET logistik přepravy sběrných, dílčích a celovozových zásilek a využívá k tomu nákladní automobily s řízenou teplotou. Distribuční síť pro přepravu paletových a kusových zásilek ET Logistik, která plošně pokrývá celé Polsko, tvoří osm vlastních poboček a jedenáct partnerských dep.
 
Komplexní smluvní logistiku provozuje ET Logistik na pěti vlastních pobočkách. Rozsáhlé logistické služby, mezi něž patří také služby s přidanou hodnotou, balení, etiketování a logistika vratných obalů, nabízí ET logistik jak v nepotravinářském, tak i v potravinářském průmyslu. Všechna logistická centra proto disponují prostorami s řízenou teplotou a většina z nich je certifikována podle HACCP.
 
Zavedené jméno zůstane zachováno
Nové vedení společnosti a management ET Logistik tvoří Michal Martinovič, Luboš Scheinost, Daniel Knaisl, Thomas Gassmann a Adam Kwiatkowski. Adam Kwiatkowski je zároveň country-manažerem a jednatelem Geis PL. Dosavadní jednatel ET Logistik Prof. Dr. Wojciech Paprocki bude novému managementu i nadále k dispozici jako poradce. Zároveň zůstane zachován název firmy ET Logistcs Sp. z o.o.
 
„ET Logistik je dobře nastavená společnost, která je certifikována podle mezinárodních norem řízení kvality a životního prostředí,“ říká Michal Martinovič. „Výrazně rozšiřuje naši dosavadní polskou síť – a to co se týče nabídky služeb, tak i regionálního zastoupení. Na této bázi bychom chtěli společnost do budoucna dále rozvíjet.“
 

Přečtěte si také

Back to top button