Logistika a sklady

Společnost Foxconn Czech Republic expanduje v Pardubicích

Tým industriálních nemovitostí Jones Lang LaSalle uzavřel dne 31. ledna 2013 smlouvu o pronájmu téměř 15.500 m2 skladových prostor a 1.000 m2 kancelářských prostor v areálu CTPark Pardubice.

Novým nájemcem tohoto parku se stala výrobní společnost Foxconn, která v Pardubicích ve svém evropském produkčním centru od roku 2000 vyrábí počítače a elektronické/strojírenské výrobky. Nově pronajaté prostory CTParku Pardubice budou sloužit jako distribuční sklady pro celý evropský region.   
 
„Se zástupci společnosti Foxconn jsme několik měsíců intenzivně hledali řešení pro distribuci výrobků jejich tamějšího závodu konečným zákazníkům této firmy. Vhodné prostory se měly nacházet v Pardubicích a/nebo blízkém okolí. Jako optimální se ukázal pronájem ploch v areálu CTPark Pardubice. Díky vstřícnosti a flexibilitě všech zúčastněných stran se podařilo v překvapivě krátké době uzavřít nájemní smlouvu. Foxconn začal nové prostory formálně využívat od 1. února 2013,“ říká Miroslav Kotek, konzultant týmu industriálních nemovitostí Jones Lang LaSalle.     
       
O společnosti Foxconn
Foxconn je registrovaná obchodní značka společnosti Hon Hai Precision Industry. Je uznávaným globálním lídrem v oblasti IT, produkci spotřební elektroniky a výrobu součástek pro komunikační a elektronická zařízení. Její evropské produkční centrum bylo otevřeno v roce 2000 v Pardubicích, kde navázalo na tamější dlouhodobou tradici výroby elektrosoučástek a elektrospotřebičů. V České republice má Foxconn výrobní linku ještě v Kutné Hoře a prodejní kancelář v Praze. V ČR má téměř 5.000 zaměstnanců a je (po Škodě Auto) druhou největší exportní firmou působící na území naší republiky.  
 
O CTParku Pardubice
CTPark Pardubice se skládá ze dvou hal a poskytuje celkem 36.000 m2 skladových prostor třídy A. Byl postaven v letech 2005-2006 a vlastní jej přední developerská společnost CTP Invest. Společnost Foxconn si pronajme celou halu PA2.
 

Přečtěte si také

Back to top button