Logistika a sklady

Společnost Linde MH přispěla na nový bezbariérový autobus pro žáky Jedličkova ústavu

Česká pobočka společnosti Linde Material Handling, předního evropského dodavatele manipulační techniky, přispěla částkou 52 tisíc korun na nákup nového bezbariérového autobusu pro žáky a studenty Jedličkova ústavu.

Společnost podpořila i další projekty, které mají pomoci dětem a mladým lidem se zdravotním postižením, a to celkovou částkou více než 90 tisíc korun. Nákup nového bezbariérového autobusu pro studenty Jedličkova ústavu je cílem jednoho ze současných projektů Nadace Jedličkova ústavu. Tato nadace podporuje děti a mladé lidi s tělesným i kombinovaným postižením, a to zejména žáky a studenty Jedličkova ústavu.
 
Společnost Linde MH (Česká republika) přispěla do projektu s názvem „Jezdím pro Jedličkův ústav“ celkem 52 tisíci korunami. Téměř polovinu této částky přitom darovali zaměstnanci společnosti, kteří si možnost přispívat vybrali v programu zaměstnaneckých benefitů.  
 
„Možnost přispět na bezbariérový autobus pro žáky Jedličkova ústavu si zaměstnanci přáli v loňském průzkumu spokojenosti. Vybrali tak přes 25 000 korun, dalších cca 27 tisíc korun jsme přidali za společnost. Líbí se nám, že jsme mohli podpořit právě dopravu dětí a mladých lidí s hendikepem, protože logistika a manipulace je přesně to, čím se naše společnost zabývá,“ říká Ing. Jindřich Kotyza, jednatel firmy Linde MH v České republice.  
 
Jedním z dalších projektů, na něž společnost Linde MH přispěla, je také Sociálně-terapeutická dílna Jinan při ZŠ a SŠ Waldorfská v Praze 4. Ta je určena mladým lidem s mentálním a tělesným postižením, kteří pro svůj hendikep nemohou najít běžné pracovní uplatnění. V současné době dochází do dílny 12 klientů. Zabývají se například zhotovováním výrobků z přírodních, textilních materiálů a ze dřeva či prací na zahradě. Společnost Linde MH věnovala Jinanu 27 tisíc korun, které dílna využije na svůj běžný provoz.
 

Přečtěte si také

Back to top button