Logistika a sklady

Úspěšná dražba Troostwijk: vyvolávací cena položek zvýšena o 94 %

Průmyslová online aukce společnosti Troostwijk, ve které se dražily stroje a zařízení Lutínské Nástrojárny s.r.o., byla začátkem července úspěšně uzavřena.

Z více než 500 položek bylo 350 vydraženo, a to v téměř dvojnásobné hodnotě oproti vyvolávací ceně. Veřejná internetová aukce pořádaná společností Troostwijk, největším průmyslovým online dražebníkem v Evropě, probíhala z důvodu úpadku společnosti Lutínská Nástrojárna s.r.o., výrobce forem pro vstřikování plastů a tlakové lití kovů.  
 
Společnost Troostwijk, největší evropská aukční společnost průmyslových strojů, nabízela v online průmyslové aukci 517 položek. Jednalo se o rozsáhlý soubor strojů a zařízení na výrobu forem pro vstřikování plastů a tlakové lití kovů, strojů na výrobu a zpracování plastových výrobků a plechů zejména pro automobilový průmysl. Vydraženo bylo 350 položek a jejich hodnota narostla oproti vyvolávací ceně v průměru o 94 %.
 
„Do virtuální aukční síně se přihlásilo 182 zájemců a 101 se jich do aukce aktivně zapojilo. Celkem bylo podáno 2 979 nabídek a 63 dražitelů získalo 350 položek,“ shrnul výsledky úspěšné aukce Mikael Bertelsen, obchodní ředitel společnosti Troostwijk v České republice a dodal, „tento specifický způsob prodeje, tedy online aukce, je zcela transparentní, rychlý a přináší velkou časovou úsporu jak kupujícím, tak dražitelům.“
 
„Kupujícími jsou obvykle strojírenské firmy, které mohou stroje pro opracování kovů a plastů okamžitě využít. Často jsou to zahraniční firmy, a to nejen z Evropy, ale opravdu z celého světa. V případě Lutínské Nástrojárny byla čtvrtina kupců zahraničních a byly mezi nimi kromě zájemců z různých zemí Evropy například i zájemci z Indie, Hongkongu či Taiwanu. Příjemně nás překvapil vyšší zájem českých firem i menších regionálních podnikatelů z Ostravska a Olomoucka,“ upřesnil výsledky aukce M. Bertelsen.
 
Položky, které nebyly vydraženy v prvním kole, a nově přidané položky bude možno získat ve druhém kole online aukce, která se bude uzavírat 21. 7. 2014. Jednotlivé stroje včetně jejich technické specifikace si zájemci mohou prohlédnout a následně se do aukce zapojit na aukčních stránkách společnosti Troostwijk.
 

Přečtěte si také

Back to top button