Logistika a sklady

V Parku VGP Prostějov bude firma ITAB Shop Concept vyrábět osvětlení pro evropský trh

Společnost ITAB Shop Concept, přední dodavatel komplexních řešení pro vybavení obchodů a skladů, sem přesune kompletaci osvětlení pro evropský trh, kterou dosud realizovala ve Švédsku. Za tím účelem si pronajme více než 7 500 m2 výrobních prostor doplněných o 710 m2 kanceláří.

V regionu díky tomu vznikne několik desítek nových pracovních míst. VGP Park Prostějov umožňuje výstavbu celkem 46 600 m2 pronajímatelných ploch. Nová výrobní hala pro ITAB Shop Concept bude postavena ve vysokém stupni zelené certifikace BREEAM Very Good a předána do užívání ještě letos v květnu.

Přečtěte si také

„O logistické nemovitosti v České republice je dlouhodobý zájem, který vlivem pandemie koronaviru i brexitu ještě akceleroval. Přesun výrobních kapacit společnosti ITAB do ČR je toho důkazem. Pro výběr VGP Parku Prostějov nakonec rozhodlo více faktorů: Město Prostějov je strategicky umístěno ve středu Moravy, má silnou průmyslovou tradici i dostatek kvalifikovaných pracovníků,“ komentuje Petr Kovařík, commercial officer společnosti VGP, a dodává: „Kromě toho potřeby nájemců jsou pro nás vždy prioritou, takže jsme klientovi byli schopni nabídnout takové prostory, které v maximální míře vyjdou vstříc jeho specifickým požadavkům na výrobu.“

Společnost ITAB Shop Concept je původem ze Švédska. V současnosti má 45 poboček působících ve 29 zemích světa. Celkem provozuje 20 výrobních závodů nejen v celé Evropě, ale také v Číně. V České republice je aktivní již 29 let a právě nyní se rozhodla pro další expanzi s divizí osvětlení.

„Působení v České republice se nám dlouhodobě osvědčuje – strategické umístění v centru Evropy v kombinaci s kvalifikovanou pracovní silou jsou dobrým základem pro rozvoj našeho podnikání. Za několik posledních let zaznamenala naše společnost rychlý růst, který se promítl do rozšiřování portfolia našich produktů i navyšování počtu zaměstnanců. V momentě, kdy jsme z důvodu ještě většího urychlení celého výrobně-dodavatelského procesu začali uvažovat o přesunu divize osvětlení blíže k našim zákazníkům, byla ČR jasnou volbou. A developer VGP nám vyšel maximálně vstříc v našich požadavcích na realizaci nových prostor, čímž nám celý přesun velmi usnadnil. V současnosti se již připravujeme na velké stěhování, které by mělo proběhnout ještě letos na jaře,“ uvádí Aleš Zouhar, ředitel společnosti ITAB Shop Concept CZ, a.s.

VGP Park Prostějov se nachází ve východní části města Prostějov v těsné blízkosti vlakové a autobusové zastávky, které zajišťují výbornou dopravní dostupnost do centra města i blízkého okolí. Zároveň leží poblíž dálnic D1 a D46 umožňujících rychlé spojení s Prahou, Brnem i Olomoucí, stejně jako sousedními státy. Rozsáhlý brownfield na místě bývalého Oděvního podniku Prostějov disponuje plochou přes 139 000 m2. VGP zdeplánuje realizovat více než 46 000 m2 pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu.

Přečtěte si také

Back to top button