Zprávy

Fulda uvádí na trh návěsové pneumatiky s vyšší nosností

Značka Fulda uvádí na trh návěsové pneumatiky Ecotonn 2 HL s vysokou nosností, které vycházejí vstříc poptávce dopravců po zvýšení ziskovosti díky vyšší ložné kapacitě.

Skoro 80 % evropských zemí nyní povoluje provoz vozidel s celkovou hmotností nad 40 tun a mnoho dopravců proto usiluje o optimalizaci kapacity svých vozidel v tomto směru. A právě to jim umožňují pneumatiky 385/65R22.5 Ecotonn 2 HL, které dovolují zatížení na nápravu až 10 tun. Návěsy díky nim mohou přepravovat náklad o vyšší hmotnosti.  
Vedle vyšší nosnosti pneumatiky 385/65R22.5 Ecotonn 2 HL se zátěžovým indexem 164K/158L charakterizuje také označení M+S dokládající, že jsou vhodné pro provoz v zimních podmínkách. Příznivé hodnoty valivého odporu, přilnavosti na mokrém povrchu a hlučnosti osvědčují povinné energetické štítky podle metodiky Evropské unie.
 
„Díky atraktivní cenové hladině nákladních pneumatik Fulda a všem svým přednostem představují návěsové pneumatiky Ecotonn 2 HL o nosnosti 10 tun velmi zajímavou volbu pro vozové parky,” řekl Benjamin Willot, ředitel marketingu nákladních pneumatik Goodyear pro Evropu, Blízký východ a Afriku. „Nové pneumatiky nejenže jejich provozovatelům dovolují maximálně využít zvýšené povolené hmotnosti, ale nesou i zimní označení M+S a jejich robustní konstrukce je zárukou delší životnosti.
 
Vedle robustní konstrukce kostry, díky níž je lze snadno protektorovat, je hlavním rysem nových pneumatik běhoun se šesti širokými žebry, zkonstruovaný tak, aby odolal nejrůznějšímu zatížení, kterému musí návěsové pneumatiky čelit. Zajišťuje jim vysoký kilometrový proběh a vysokou odolnost vůči možnému poškození. Dezén běhounu dotvářejí široké, klikaté dezénové drážky, které na obvodových žebrech ve stopě vytvářejí velký počet ostrých hran. To přináší vysokou účinnost při brzdění na suchém i mokrém povrchu.
Štítky Evropské unie odrážejí vysoce hospodárnou spotřebu a účinnost brzdění s hodnotou B jak pro spotřebu, tak pro přilnavost na mokru, a také minimální hlučnost, kterou na štítku vyjadřuje jediná zvuková vlna a údaj 69 dB.
 
Nové pneumatiky 385/65R22.5 Ecotonn 2 HL, které nahrazují dosavadní standardní verzi návěsových pneumatik, jsou protektorovatelné a lze je prořezávat. Na českém trhu jsou již v prodeji.  

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button