Letecká doprava

Emirates objednala další dvě letadla A380

Emirates dnes oznámila, že od Airbusu objednala další dvě nová letadla A380. Stroje mají být dodány ve 4. čtvrtletí roku 2017.

Emirates má v současné době největší flotilu letadel Airbus A380 na světě. V provozu jich má 75 a dalších 65 je závazně objednáno. Spolu se dvěma novými kusy poháněnými motory Rolls‑Royce Trent 900 se počet objednaných A380 zvýší na 142.
 
„Do konce roku 2017 vyřadíme z našeho parku 30 starších letadel a obdržíme 24 nových Boeingů 777 a 33 Airbusů A380 včetně dvou nově objednaných. To podpoří naší strategii provozovat moderní a efektivní flotilu a nabízet našim zákazníkům co možná nejlepší cestovní zážitek,“ řekl prezident Emirates Airline Tim Clark.
 
„Nikdy jsme se netajili tím, že letadlo A380 je součástí velkého úspěchu Emirates. Navíc je pro nás velkým přínosem možnost obsluhovat s tímto letadlem letiště s omezenými časovými sloty pro vzlet. Od zákazníků dostáváme spoustu pozitivních reakcí. Poptávka po A380 stále roste – jednak díky širší síti destinací, kam A380 létá, a jednak díky skvělým ohlasům cestujících, kteří už měli možnost se tímto kultovním strojem proletět,“ doplnil Clark.
 
Nové letouny v konfiguraci dvou tříd nabídnou špičkové služby Emirates včetně kultovního palubního salonku, kde se cestující byznys třídy mohou společně zabavit ve výšce 12 000 metrů nad zemí, oceňovaného palubního zábavního systému ice s více než 2 500 kanály a bezplatné wi-fi.
 
Emirates A380 začne již brzy létat také do Prahy, Tchaj-peje a Vídně. Spolu s těmito destinacemi bude Emirates obsluhovat svým vlajkovým letadlem A380 již 42 destinací po celém světě.
 
Airbus odhaduje, že Emirates svými objednávkami letadel A380 přispěla k vytvoření 41 000 přímých, nepřímých a indukovaných pracovních míst v Evropě. Asi 70 % z nich je rovnoměrně rozděleno mezi Francií a Německem, 17 % bylo vytvořeno ve Velké Británii a zbývajících 5 000 ve Španělsku. Jedná se o pozice pro vysoce kvalifikované odborníky s dopadem na dodavatelské řetězce s velkou přidanou hodnotou, což vytváří výrazný multiplikační efekt v zemích, kde má Airbus svá výrobní centra.

Přečtěte si také

Back to top button