Letecká doprava

Emirates SkyCargo přepravila 35 000 tun výrobků náročných na teplotu prostřednictvím svého nového centra v Dubaji

Emirates SkyCargo, nákladní divize Emirates, přepravila 35 000 tun výrobků v chladicích zařízeních prostřednictvím svého nákladního centra Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC), které bylo otevřeno tento rok.

Nový terminál pojmenovaný SkyCentral disponuje speciálním úložištěm pro zboží citlivé na teplotu. Zařízení o rozloze 15 000 metrů čtverečních doplňuje služby Emirates SkyCargo určené k ochraně chlazeného nákladu. Tyto služby zahrnují ochranný kontejner Emirates SkyCargo White Cover udržující náklad v chladu a zařízení Emirates SkyCargo Cool Dolly, které přepravuje náklad z letadla do chladicích skladovacích prostor při zachování teploty kolem 20 °C.
 
Typy výrobků dopravovaných v chladicích zařízení SkyCentral se liší, nejběžnější jsou farmaceutické výrobky, čerstvé ovoce a zelenina a stále více také mořské plody. Od otevření SkyCentral přepravila Emirates SkyCargo téměř 6 000 tun mořských plodů z udržitelných zdrojů, a to od tuňáka pruhovaného z Malediv až po humra amerického z Bostonu.
 
O rostoucím významu přepravy mořských plodů pro SkyCentral svědčí nedávno vytvořená animovaná infografika Emirates SkyCargo, která zprostředkovává cestu humra ze studených vod Bostonu v Massachusetts do humry milujících destinací v Asii. Animace ukazuje vynikající úroveň chladicích zařízení Emirates SkyCargo a schopnost přepravit náklad citlivý na teplotu mezi téměř jakýmikoliv dvěma body na zemi.

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button