Letecká doprava

Emirates začne na Phuket létat dvakrát denně

Emirates, globální společnost spojující lidi a místa, oznámila přidání letů na linku z Dubaje na Phuket. Na oblíbený thajský ostrov bude letecká společnost od 1. prosince 2015 létat dvakrát denně.

Navýšení letů vychází z vysoké poptávky zákazníků, především během hlavní zimní cestovní sezóny. Nové lety zdvojnásobí současnou kapacitu a zajistí přes centrálu Emirates v Dubaji lepší spojení pro cestovatele z měst v Evropě, Americe a na Blízkém východě.
 
„V reakci na vysokou poptávku zavádíme na Phuket druhý let, který zvýší pohodlí a nabídne návštěvníkům jižního Thajska více možností při plánování cesty. Posílení spojení zlepší dostupnost Dubaje a dalších částí světa pro obyvatele Thajska. V současné době je mezinárodní letiště na Phuketu rozšiřováno. V budoucnosti by se měla jeho kapacita zdvojnásobit. Dva lety Emirates denně dále přispějí k podpoře místního cestovního ruchu,“ řekl Thierry Antinori, výkonný viceprezident a obchodní ředitel Emirates.
 
„Nově plánovaný let na Phuket doplní zavedené lety do Bangkoku, které jsou provozovány šestkrát denně. Naše codesharová spolupráce s Bangkok Airways nabízí jednoduché spojení mezi různými městy napříč jihovýchodní Asií a Dubají. Pro cestující to znamená příjemnější a pohodlnější cestovní zážitek,“ dodal Thierry Antinori.
Ostrov Phuket je bránou do jižního Thajska a umožňuje jednoduché cestování do oblastí Khao Lak, Phang-nga, Ko Samui, Trang, Krabi a Ko Lipe. Phuket je znám pro své bílé písečné pláže a snadný přístup do Andamanského moře nabízejícího špičkové potápění. Phuket se stal oblíbenou mezinárodní destinací, která za prvních pět měsíců roku 2015 přivítala více než 6 milionů návštěvníků (zdroj: www.tourism.go.th).
 
Emirates na nový let nasadí letadlo typu Boeing 777-300ER nabízející osm sedadel v první třídě, 42 sedadel v byznys třídě a 310 v ekonomické třídě. Cestující si mohou ve všech třídách užít více než dva tisíce kanálů palubní zábavy na oceňovaném zábavním systému. Další výhodu představuje bonus v podobě povolené váhy zavazadla – 30 kg v ekonomické třídě, 40 kg v byznys třídě a 50 kg v první třídě.
 
EK396 bude z Dubaje odlétat čtyřikrát týdně ve 22:55 a na Phuketu přistane v 8:00 ráno následující den. Zpáteční let EK397 bude odlétat z Phuketu v 9:30 a přistane v Dubaji téhož dne ve 13:20.
 
EK394 bude odlétat z Dubaje třikrát týdně ve 20:05 a přistane na Phuketu v 5:10 následující den. Tento let nabízí atraktivní odletový čas pro cestující ze Spojených arabských emirátů a Blízkého východu. Zpáteční let EK395 bude odlétat z Phuketu v 7:10 a přistane v Dubaji v 11:00 téhož dne.
 
Kromě Phuketu léta Emirates také 42krát týdně do Bangkoku. Od 1. prosince budou čtyři ze šesti letů denně obsluhovány letadlem A380. Letecká společnost navíc nedávno oznámila codesharovou spolupráci s Bangkok Airways. Tato spolupráce přidá do globální letecké sítě Emirates celkem 14 nových destinací a celkem 19 linek mezi několika městy jihovýchodní Asie. Cestujícím tak přináší možnost jednoduchého spojení s novými destinacemi.  

Přečtěte si také

Back to top button