Logistika a skladyMotorismus

Amazon jde vstříc elektromobilitě

Amazon jde vstříc elektromobilitě. S narůstajícím trendem elektromobility se společnost Amazon rozhodla zřídit dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrokola, které budou mít zaměstnanci distribučního centra v Dobrovízi zdarma k dispozici.

Společně s dlouhodobou podporou svozové dopravy, jde o další iniciativu směrem k zaměstnancům, která přispívá ke snižování uhlíkových emisí spojených s provozem budovy. Nabíjecí stanice na elektrokola Amazonu dodává Powerbox.one, systém pro elektroauta slovenská firma AgeVolt. 

Amazon jde vstříc elektromobilitě

Doprava je sektorem, který má významný vliv na kvalitu životního prostředí a snížení ekologické stopy, což je jedním z našich nejdůležitějších cílů,“ říká Arpád Menyhart, který se v distribučním centru Amazonu stará o inovativní a udržitelné projekty. „Více než 90 procent našich zaměstnanců využívá bezplatnou svozovou dopravu do práce a zpět a věříme, že možnost bezplatně využít nabíjecí stanice v areálu distribučního centra příznivci elektrických dopravních prostředků ocení.“

Pro nabíjení elektromobilů společnost Amazon využívá slovenský nabíjecí systém AgeVolt 2x 22 Kw, který dokáže optimalizovat nabíjení podle aktuální obsazenosti budovy. Nabíjecí stanice Powerbox.one, jenž nabije zhruba 92 % všech typů elektrokol na českém trhu, obsahuje 8 kusů nejčastěji využívaných nabíjecích kabelů pro elektrokola. Jedná se o univerzální standardizované řešení pro nabíjení elektrokol mimo domov bez nutnosti transportu vlastní nabíječky.

Společnost Amazon dlouhodobě pracuje na snižování své uhlíkové stopy a jedním z mnoha příkladů je i samotné distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy, které je u nás jednou z nejekologičtějších průmyslových budov postavených za poslední desetiletí. V rámci centra jsou nově vyhrazená také parkovací místa pro sdílené automobily nebo přístřešky pro jízdní kola.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button