Motorismus

Nový STRALIS Hi-Way je „International Truck of the Year” 2013

Nový STRALIS Hi-Way, těžký nákladní vůz Iveca, získal ocenění „International Truck of the Year” 2013, (mezinárodní vůz roku 2013).

Každoroční titul udělovaný 25 předními evropskými časopisy o průmyslových vozidlech označil nový Stralis za vůz, který podle slov porotce „ ukázal největší přínos v efektivitě silniční dopravy z hlediska několika odlišných pohledů zahrnujících: úsporu paliva, bezpečnost, ovladatelnost, komfort a nízkou zátěž na životní prostředí.’”
Toto významné ocenění bylo prezentováno na gala večeru  64. ročníku  Hannover International Motor Show, největší obchodní a průmyslové výstavě vozů v Evropě. “Jsme na toto ocenění pyšní. Nový STRALIS sjednocuje ukazatele efektivity, kvality a hodnoty pro zákazníka. Vůz je opravdovým ukázkovým příkladem naší renovované strategie být v úzkém kontaktu se zákazníky a dodávat vynikající výrobky“, řekl Alfredo Altavilla, Iveco CEO, při obdržení tohoto ocenění.
 

Přečtěte si také
 
Nový STRALIS Hi-Way: hlavní inovace ve stručnosti
Hlavními znaky nového STRALIS Hi-Way jsou značná redukce celkových nákladů na vlastnictví vozidla (TCO) a patentovaný systém katalytické redukce „ HI-eSCR“, vyvinutý společností Fiat Powertrain Industrial.
Spojením kvality výrobku se řadou integrovaných služeb, zahrnujících předprogramovanou asistenci, řízení vozového parku a školení řidičů pro úsporné řízení, je nový STRALIS schopen po dobu 4 let dosáhnout redukce  TCO (celkových nákladů na vlastnictví vozidla) až o 4% při využití na mezinárodní přepravu s přejezdem 130 000 km ročně.
 
Nový  STRALIS je vybaven motormi Cursor od Fiat Powertrain Industrial (FPT Industrial), zajišťujícími nízkou spotřebu paliva a skvělý výkon. Díky redukčnímu systému „HI-eSCR“ (High Efficiency SCR) navrženému, patentovanému a vyrobenému společností FPT Industrial, je nový STRALIS jediným těžkým nákladním vozem na trhu, který splňuje emisní limity Euro VI bez použití systému  EGR. „HI-eSCR“ společnosti FPT Industrial  redukuje úroveň oxidů dusíku až na 95%. Technologie zpracování výfukových plynů společnosti FPT Industrial pro vozy Euro VI je unikátní, protože splňuje přísné limity pro emise oxidu dusíku bez zvýšení spotřeby paliva.

Kromě toho, STRALIS Hi-Way přichází s důkladně přestavěnou kabinou.  Zdokonalená ergonomie a komfort jsou výsledkem úzké spolupráce s obchodními zástupci značky i zákazníky. Přední část se pyšní novou čelnou maskou, sdruženými světlomety vybavenými LED světly pro denní svícení, optimalizovaným předním nárazníkem navrženým na zdokonalení aerodynamiky, a tím přispívá k unikátnímu designu ale i úspoře paliva.

Vozidlo umožňuje využití nových vyspělých telematických služeb, zdokonalených nástrojů služeb pro zákazníka a nejvyvinutější prvky silniční bezpečnosti, jako je EBS s funkcí brzdového asistenta, varovný systém při vyjetí z jízdního pruhu, ESP, ACC, světlomety pro denní svícení, nová funkce podpory pozornosti řidiče a moderní systém brzd v případě nouzového brždění.

Ke zdokonalení řidičských dovedností dodává nový STRALIS k již široké škále prvků výbavy nabídku unikátní funkce DSE (Driving Style Evaluation – vyhodnocování stylu jízdy), nástroje, který umožňuje řidiči zdokonalit své řidičské schopnosti ve reálním čase. Kromě toho nabízí systém IVECONNECT FLEET, který umožňuje manažerům flotily monitorovat vozidla, provádět kontroly jejich spotřeby paliva a odhadovaných časů jízdy – hodnocení výkonu jednotlivých řidičů v reálním čase. Nový STRALIS je vyráběn v závodě Iveco v Madridu ve Španělsku, v souladu s nejvyššími standardy v kvalitě zpracování.

 
 

 

Přečtěte si také

Back to top button