Motorismus

Předsezónní testování dakarské techniky

Předsezónní testování dakarské techniky. Závodní tým Buggyra ZM Racing nezahálí a pilně se chystá na vrchol své závodní sezóny – legendární Rally Dakar. Zkušený pilot Jaroslav Valtr prohnal závodní speciál TATRA ve vojenském areálu Milovice.

Cíle pro nadcházející Rally Dakar si Buggyra klade jen ty nejvyšší, a to i díky technologické podpoře aditiv NANOTECH-EUROPE.

Předsezónní testování dakarské techniky

Závodní tým Buggyra ZM Racing patří na startu nejznámějšího a nejnáročnějšího dálkového závodu světa mezi stálice. Roudnický tým nasazuje své speciály TATRA na dakarské rally již od roku 2014. V Milovicích Buggyra spolu s velezkušeným pilotem Jaroslavem Valtrem testovala speciál TATRA PHOENIX.

TATRA PHOENIX BUGGYRA je poháněný motorem GYRTECH DAKAR MK 022 o výkonu 1 135 koňských sil a s točivým momentem 4 500 Nm. Při náročné údržbě o tento motor vlastní konstrukce využívá Buggyra ZM Racing aditiva společnosti NANOTECH-EUROPE, které zvyšují výkon a prodlužují životnost důležitých součástí motoru i převodovky. Aditiva NANOTECH-EUROPE jsou dlouhodobým technologickým partnerem závodního týmu Buggyra Racing. NANOTECH-EUROPE podporuje roudnický tým na závodních okruzích i vytrvalostních rally závodech po celém světě.

Mimo velice úspěšného testování závodní techniky došlo 21. 6. 2022 v Milovicích i na jízdy v závodním speciálu pro výherce soutěže, která probíhala na instagramovém profilu @nanotech_europe. Výherce soutěže zažil na vlastní kůži, jaké to je stát se na jeden den členem profesionálního závodního týmu během testovacího dne. Vrcholem toho byla pak samotná jízda, kdy výherce soutěže poznal, jak chutná ostrá jízda v dakarské tatrovce.

Předsezónní testování dakarské techniky

Společnost NANOTECH-EUROPE byla založena v roce 2018 jako vyvrcholení jedenáctileté práce vývoje strojírenských aplikací s výrobky NanoLub. V současné době je NANOTECH-EUROPE přední evropský dodavatel výrobků NANOTECH pro auta a strojírenství. Výrobky IF-WS2 (NANOTECH) se již řadu let úspěšně prodávají v Severní a Jižní Americe, Izraeli, Asii a Japonsku. Izraelský profesor Reshef Tenne byl za objev nanočástic (fullerenů) IF-WS2, které jsou základní složkou výrobků NanoLub, nominován v roce 1992 na Nobelovu cenu za chemii. V roce 1996 byla za objev fullerenů udělena Nobelova cena.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button