Zprávy

Ocenění za design: MAN Lion´s Intercity získal iF Gold Award 2016

Nejnovější člen rodiny autobusů MAN získal prestižní ocenění iF International Forum Design Award v kategorii Automobily / Vozidla / Motocykly.

Slavnostního vyhlášení výsledků a udílení cen na galavečeru iF Design Award Night v mnichovském BMW World se zúčastnilo 2 000 hostů. Z celkového počtu 5 295 produktů z 53 zemí udělila odborná porota nejvyšší ocenění iF Gold Award 2016 pouze 75 kandidátům. Jedním z nich je meziměstský autobus MAN Lion´s Intercity, který ve své kategorii porazil soupeře zvučných jmen z oblasti sportovních automobilů a motocyklů.
 
„Tento meziměstský autobus z produkce MAN ukazuje, jak inspirativně je možné vyřešit standardní designérské úkoly. Na porotu zapůsobil nadčasovým vzhledem s čistými liniemi a perfektně vyváženými proporcemi. Všechny detaily jsou zrealizovány bezchybně, interiér ladí s exteriérem, okna i dveře jsou atraktivně integrovány do celku a barevné schéma, materiály a vnější vzhled byly navrženy bezvadně. Všechny tyto faktory vytvářejí z autobusu moderní vozidlo, které je jako celek absolutně přesvědčivé,“ odůvodnila své rozhodnutí v závěrečném hodnocení porota, kterou tvořilo 58 expertů na design.
 
Kritéria pro získání prestižního ocenění iF Gold Award, které se uděluje od roku 1953, obsahují vnější vzhled a tvary výrobku, ale také přínos z hlediska inovace, ergonomie a funkčnosti včetně environmentálních aspektů.
 
Stephan Schönherr, viceprezident sekce autobusového designu v MAN, vyjádřil svoje pocity z dosaženého úspěchu těmito slovy: „Jsme nadšeni z toho, že nám udělili ocenění, které je mezinárodně uznávanou značkou kvality dobrého designu. Je to obrovský úspěch, kterého doposud dosáhly naše výrobky pouze z luxusního a prémiového segmentu.“ Podle jeho slov ocenění potvrzuje, že standardní výrobky MAN jsou v designérských kruzích vnímány a uznávány jako mimořádně hodnotná, holisticky navrhovaná vozidla, jež definují úroveň v kvalitě designu i funkčnosti.
 
Autobus Lion´s Intercity se poprvé představil široké veřejnosti vloni na podzim v rámci mezinárodní výstavy autobusů Busworld v belgickém Kortrijku. Nový model pro meziměstskou dopravu v sobě propojuje prvotřídní komfort s vysokou úrovní funkčnosti a s výjimečnou bezpečností MAN. Autobus nejen že vytváří standard svým výrazným aerodynamicky optimalizovaným vzhledem a výbornými jízdními vlastnostmi, ale přesvědčuje především svojí efektivní spotřebou paliva a nízkými provozními náklady po celou dobu životnosti.
Pro společnost MAN je iF Gold Award 2016 celkově již 13. oceněním za design. V minulosti MAN již vícekrát získal Red Dot Design Award, iF Design Award a German Design Award. Potvrzuje to úspěšnost vozidel MAN a NEOPLAN v oblasti designu a estetiky.
 
iF DESIGN AWARD 2016 – fakta a čísla:
5 295 přihlášených, 7 kategorií, 1 821 výrobků získalo značku iF, bylo uděleno 75 zlatých ocenění International Forum Design Award. Výrobky jsou rozděleny do sedmi kategorií: produktový design, komunikační design, design obalů, design služeb, profesionální koncepty, architektura a interiérový design.  
 

Přečtěte si také

Přečtěte si také

Back to top button