Různé

ABB otevřela závod v Itálii

ABB otevřela závod v Itálii. Divize E-mobilita společnosti ABB otevřela svůj dosud největší výrobní závod na výrobu stejnosměrných (DC) rychlonabíjecích stanic nazvaný E-mobility Centre of Excellence v toskánském Valdarnu, a dále tak posílila svou pozici světového lídra v oblasti řešení pro nabíjení elektromobilů.

V závodě se bude vyrábět celá řada DC nabíjecích stanic ABB, které umožňují elektrifikaci všech odvětví dopravy a jasně dokazují cíl ABB, divize E-mobilita,  utvářet budoucnost bez emisí pomocí inteligentních a spolehlivých nabíjecích řešení pro elektromobily.

ABB otevřela závod v Itálii

Společnost ABB, divize E-mobilita , která prodala již přes 680 000 nabíjecích stanic pro elektromobily na více než 85 trzích, investovala do nového závodu ve Valdarnu 30 milionů USD. Celkově tak za poslední dva roky více než zdvojnásobila svou výrobní kapacitu, přičemž otevření nového závodu ve Valdarnu o rozloze 16 000 m2 jí umožní vyrobit dalších více než 10 000 kusů DC nabíjecích stanic ročně.

Frank Mühlon, generální ředitel divize E-mobilita společnosti ABB  řekl: „Otevření našeho nového závodu ve Valdarnu jasně dokládá odhodlání divize vytvářet a podporovat budoucnost s nulovými emisemi. Kromě zvýšení výrobní kapacity investicí ve Valdarnu rozšiřujeme také naše inovativní výzkumné a vývojové aktivity, což nám zajistí, že budeme moci dále upevňovat pozici světového lídra v oblasti řešení pro nabíjení elektromobilů a dodávat řešení, která vyhoví současným i  budoucím požadavkům elektrických vozidel.“

Moderní výrobní závod představuje rovněž nové výkonnostní měřítko tohoto odvětví – díky sedmi výrobním linkám vyrobí každých 20 minut jednu DC rychlonabíjecí stanici. Patnáct testovacích zařízení je schopno simulovat více než 400 nabíjecích relací denně, zatímco integrovaná automatizační řešení propojují výrobní halu s inovativním automatickým skladem, což zajišťuje optimalizovanou kontrolu zásob, plnou sledovatelnost a efektivní provoz využívající automaticky řízená vozidla (AGV) a manipulační vozíky.

Nový závod navíc dále podpoří zaměření ABB, divize E-mobilita, na inovace. Díky investici do výzkumného a vývojového centra, představující 14 % výnosů z roku 2021, bude ve Valdarnu k dispozici areál o rozloze 3 200 m2 vyhrazený pro vývoj a výrobu prototypů. Zde se bude přibližně 70 z více než 500 zaměstnanců závodu věnovat zavádění inovativních řešení, nového softwaru a nástrojů pro řízení životního cyklu výrobku s cílem plně integrovat výzkumné a vývojové činnosti do výroby. Divize E-mobilita společnosti ABB zaměstnává celosvětově více než 350 odborníků na výzkum a vývoj a ve svém portfoliu má více než 350 udělených patentů.

Cílem závodu ve Valdarnu je také získat zlatou certifikaci LEED, celosvětově uznávaného nezávislého standardu pro navrhování, výstavbu a provoz budov šetrných k životnímu prostředí. V celém závodě jsou instalovaná řešení pro záchyt dešťové vody, která je využívána pro zavlažování, 100 % výrobního odpadu je recyklováno a veškeré energetické potřeby jsou uspokojovány z certifikovaných obnovitelných zdrojů – včetně fotovoltaického systému, který dodává 720 MWh elektřiny, a snižuje tak emisní zatížení o 338 tun CO2ročně.

Také elektrické rozvody v areálu jsou optimalizovány pomocí platformy ABB Ability Energy and Asset Manager, která monitoruje a efektivně spravuje více než 9 000 zařízení, včetně tepelné regulace, osvětlení a vzduchotechnických jednotek. Toto řešení vede k potenciální úspoře energie ve výši 60 % ve srovnání s tradičními řešeními.

Společnost ABB se prostřednictvím své Strategie udržitelnosti do roku 2030 zavázala podpořit vznik nízkouhlíkové společnosti tím, že bude pomáhat zákazníkům snižovat emise CO2 a že její vlastní provozy dosáhnou uhlíkové neutrality. Vzhledem k tomu, že doprava se na celkových emisích skleníkových plynů podílí až 29 %, umožní vývoj a výroba chytrých a spolehlivých nabíjecích řešení ve Valdarnu rychlý a ekologický přechod k efektivnějším elektromobilům libovolného rozsahu: od osobních automobilů přes autobusy až po těžká nákladní vozidla.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button