Silniční doprava

BESTDRIVE: Pneuservis i mimo kamenné pobočky

Většina českých řidičů, pokud řeší cokoliv spojené s pneumatikami – ať už jejich přezutí, vyvážení nebo opravu – zajede do kamenného pneuservisu.

Existuje i skupina zákazníků, kteří využívají služeb mobilních servisů – z důvodu úspory času i nákladů spojených s provozem vozového parku. Mobilní servisy pak realizují své službby přímo v prostorách zákazníka.
 
Služby mobilního pneuservisu jsou vhodné pro všechny klienty, kteří chtějí ušetřit čas a tedy i náklady a s ním spojené. Záběr mobilních pneuservisů je obrovský – přezouvání osobních, nákladních, zemědělských a EM pneumatik, v některých lokalitách i lisování superelastických kol.“, říká Magda Pančochová, zástupce servisní sítě BestDrive.
 
Mobilní pneuservisy, které v servisní síti BestDrive provozujeme, jsou vybaveny tím nejkvalitnějším technickým vybavením. Našim cílem je nejen nabídnout zákazníkovi prvotřídní službu – stejnou jako nabízíme na našich kamenných pobočkách, ale také udělat maximum pro bezpečnost našich zaměstnanců při pneuservisních zásazích v terénu. Ve všech mobilních zařízeních zvládáme běžný nákladní pneuservis. Čtyři mobilní servisy poskytují služby i pro osobní automobily a zemědělské stroje. I ty největší stroje staveništní techniky zvládneme ošetřit ve 3 mobilních pneuservisech a dva mobilní pneuservisy jsou vhodné i pro přezouvání superelastických kol, které najdete např. vysokozdvižných vozících. Heslem mobilních pneuservisů BestDrive je: „Přijedeme kamkoliv, přijedeme kdykoliv – a pracujeme profesionálně!“
 
Zákazníkem mobilního pneuservisů může být kdokoliv. „Máme zákazníky z řad velkých dopravních firem, které mají kamiony přes víkend zaparkované na odstavných parkovištích. Zatímco řidiči odpočívají, mechanici mobilního pneuservisu zajistí vše potřebné – od běžné kontroly pneumatik, jejich dohuštění až po přezutí na nové pláště“, říká Magda Pančochová.
 
Naše mobilní pneuservisy vyjíždí i k tzv. breakdown zásahům. To jsou nepříjemné okamžiky, kdy např. kamion zůstane stát na českých cestách s defektem pneumatiky. Řidič většinou není schopen sám problém s pneumatikou vyřešit – většinou to jednak ani neumí, často nemá potřebné vybavení. Tuto službu zákazníkům nabízíme v nonstop režimu – 24 hodin/denně, 7 dní v týdnu.
 
„Mnoho nákladních aut jezdí bez rezervních kol – v souvislosti s maximalizací využití tonáže pro přepravu nákladu i kvůli finančním úsporám, protože investice do nákladních pneumatik není nejnižší. Právě pro tyto zákazníky jsou řešením služby mobilního pneuservisu, který jejich problém flexibilně vyřeší“, dodává Magda Pančochová.
 
Mobilní pneuservisy jsou vhodné řešení i pro například kamenolomy nebo staveniště – zkrátka všechna místa, kde se využívá „těžká“ technika. Případné problémy spojené s pneumatikami se nejčastěji řeší přímo na místě, kde technika pracuje. Přesun stroje do pneuservisu by byl časově i finančně příliš náročný, proto je zásah pneuservisu na místě téměř vždy efektivnější. Další skupinou zákazníků, kteří oceňují služby mobilních pneuservisů, jsou zemědělci. Je jasné, že hlavně v exponovaných „zemědělských“ měsících musí zemědělská technika jezdit na polích – a ne trávit dny cestou do a z pneuservisu. Velké nárůsty zaznamenáváme v poslední době u využití mobilních pneuservisů zákazníky s běžnými osobními auty. Jsou to klienti, kteří z nejrůznějších – většinou časových důvodů – preferují přezutí automobilu ve vlastních prostorách.
 
Mobilní pneuservis nabízí téměř všechny základní služby servisu kamenného – samozřejmě bez skladového zázemí s pneumatikami. Mechanici mobilního pneuservisu se musí před každým výjezdem opravdu dobře připravit. Musí nejen zkontrolovat veškeré vybavení a jeho připravenost pro použití v terénu, ale i podle informací zákazníka připravit správné pneumatiky – tak, aby z místa zásahu vždy odjížděl spokojený zákazník.

Přečtěte si také

Back to top button