Silniční doprava

Bridgestone spolupracuje se společností Scoobic a poskytuje prémiové pneumatiky

Nová vozidla Scoobic budou přímo z výroby vybavená technologií společnosti Webfleet Solutions pro správu vozového parku, která upozorňuje fleetové manažery a řidiče na jakékoli problémy, pomáhá plánovat včasnou údržbu a zajišťuje hospodárný a efektivní provoz elektricky poháněných vozidel.

Společnost Bridgestone, globální lídr v oblasti pneumatik a gumárenských produktů, který poskytuje řešení pro bezpečnou a trvale udržitelnou mobilitu, a její dceřiná firma Webfleet Solutions, přední poskytovatel telematických řešení v Evropě, uzavřely smlouvu se společností Scoobic Urban Mobility, která konstruuje a vyrábí 100% elektricky poháněná vozidla pro rozvážkovou dopravu na posledním úseku logistického řetězce a ve městech.

V rámci této smlouvy bude zákazníkům značky Scoobic nabízen soubor integrovaných řešení. Všechna nová vozidla Scoobic budou přímo z výroby vybavená technologií společnosti Webfleet Solutions pro správu vozového parku a prémiovými pneumatikami Bridgestone. Maloobchodní síť společnosti Bridgestone, která se specializuje na pneuservis a kompletní údržbu automobilů, bude mít na starosti servis elektromobilů Scoobic včetně případné výměny pneumatik.

Smlouva se týká Evropy a pokrývá všechny země, v nichž jsou obě společnosti aktivní. Servisní služby jsou již poskytovány ve Španělsku, Francii a Itálii. Brzy se k těmto zemím přidají další trhy, například Německo, Polsko a Velká Británie.

Cílem společnosti Scoobic je stát v čele tržního segmentu rozvážkové dopravy na posledním úseku logistického řetězce, který podle prognóz zažije v nadcházejících letech výrazný růst. Společnost nabízí veřejným i soukromým provozovatelům služby pro mobilitu ve městě a na poslední míli prostřednictvím své flotily 100% elektromobilů. Aplikuje přitom obchodní model, v němž zákazník platí za využívání vozidla. Scoobic současně využívá telematická data, aby mohl svým zákazníkům, mezi něž patří Correos, Amazon, Carrefour a Heineken, poskytovat pokročilé služby preventivní údržby.

Bridgestone v rámci svého úsilí o vytváření trvale udržitelné budoucnosti mobility investuje do zvyšování hospodárnosti a dostupnosti elektromobility pro řidiče a vozové parky. Bridgestone ve svém zcela integrovaném přístupu prosazuje prémiové pneumatiky a technologie pneumatik pro elektromobily i speciální řešení pro vozové parky a mobilitu.

Současně také udržuje partnerství s předními výrobci elektromobilů, jakými jsou Fisker a Lightyear, a ve své maloobchodní a servisní síti, která je na elektromobily již připravená, nabízí komplexní služby. Smlouva se společností Scoobic je nejnovějším milníkem společnosti Bridgestone EMIA, který přichází krátce po oznámení partnerství s firmou EVBox, jehož cílem je rozšířit evropskou infrastrukturu pro nabíjení elektromobilů.

Větší bezpečnost a hospodárnost díky nejmodernějším systémům pro správu vozových parků

Webfleet Solutions nabízí nejmodernější telematická řešení založená na datech a určená pro správu vozových parků. Tato řešení umožňují ještě bezpečnější, hospodárnější a ziskovější provoz. Řešení WEBFLEET je software poskytovaný jako služba a zákazníci firmy Scoobic ho mohou používat pro efektivní řízení provozu vozového parku. Jeho součástí je specifické řešení pro elektromobily, jež poskytuje informace o stavu nabití sady akumulátorů, době nabíjení a nejbližších nabíjecích přípojkách. WEBFLEET také vydává upozornění, pokud zjistí, že je nutné uskutečnit kontrolní prohlídku vozidla, což zvyšuje úroveň bezpečnosti a zkracuje prostoje vozidel.

Tyto informace budou pro fleetové manažery extrémně cenné. Data jim totiž umožní optimalizovat plánování pracovních směn v závislosti na stavu nabití každého vozidla a současné také zvyšovat úroveň zákaznických služeb a způsobu řízení firemních řidičů. Tyto informace budou mimořádně přínosné pro poskytovatele doručovacích a rozvážkových služeb, protože jim umožní plánovat nejvhodnější trasy na základě zbývajícího dojezdu, než bude nutné nabíjení. Vzhledem k tomu, že jsou vozidla Scoobic 100% elektrická, mohou navíc vjíždět i do zón s přísnějšími emisními pravidly.

Využití maloobchodní sítě Bridgestone pro údržbu elektromobilů

Bridgestone poskytne společnosti Scoobic v celém regionu služby své kompletní maloobchodní sítě, která zajistí nepřetržitý přístup k údržbě vozového parku. Maloobchodní a servisní síť Bridgestone, která zahrnuje řetězce First Stop a Speedy, je na elektromobily již kompletně připravená a pro elektromobily Scoobic bude dodávat prémiové pneumatiky a servisní služby. Španělská síť First Stop bude kromě toho poskytovat pro tato vozidla také nabíjecí služby prostřednictvím své rostoucí sítě nabíjecích přípojek.

Daniel Giroud, obchodní ředitel společnosti Bridgestone EMIA, k tomu poznamenal: „Máme velkou radost, že budeme se společností Scoobic spolupracovat na realizaci trvale udržitelnější a ekologičtější mobility. Partnerství podporuje naše úsilí poskytovat komplexní soubor integrovaných služeb pro bezpečnou a trvale udržitelnou mobilitu. Podporou elektrifikace vozových parků v odvětví rozvážkové dopravy také přispějeme ke snižování emisí ve městech. Jednoduchou správou, nabíjením a údržbou elektromobilů pomáháme společnostem, aby mohly řídit provoz svých elektromobilů chytřejším a ziskovějším způsobem.“

Jose Maria Gómez, generální ředitel společnosti Scoobic, navíc dodal: „Tato smlouva přináší zákazníkům značky Scoobic mnoho výhod. Poskytuje jim příležitost zvýšit efektivitu práce až o 30 % a současně dekarbonizovat své podnikání a zmenšit svou ekologickou stopu ve městech. Navíc budou moci také využívat nejmodernější, inovativní systémy pro správu vozových parků instalované přímo při výrobě vozidla, optimalizační nástroje nabízené společností Webfleet Solutions a velmi zkušenou a široce dostupnou síť autoservisů pro údržbu.“

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button