Silniční doprava

SkyToll uspěl v soutěži

SkyToll uspěl v soutěži. Společnost SkyToll zvítězila ve výběrovém řízení rakouského provozovatele mýtného systému a systému dálničních známek ASFINAG na dodávku mobilních kamerových systémů pro kontrolu řádné úhrady fyzických i elektronických dálničních známek v Rakousku.

Systém založený na špičkové technologii a pokročilém sofware, který je založený na umělé inteligenci, umožní identifikovat v běžném provozu, zda má vozidlo řádně uhrazenou dálniční známku – a to jak v elektronické formě, tak i ve formě nalepovacího kupónu. 

SkyToll uspěl v soutěži

V první fázi dodá SkyToll společnosti ASFINAG 25 pokročilých zařízení a související služby systémové integrace. Součástí kontraktu je i opce na objednávku dalších až 35 zařízení.

Systém umožní v reálném čase rozpoznat evideční číslo vozidla (SPZ), zemi registrace a také identifikuje, zda má vozidlo nalepenou dálniční známku a jaká je její platnost. Software na zpracování dat ze smart kamer je založený na umělé inteligenci tak, aby pracoval s maximální přesností. 

„SkyToll je velmi silný ve středoevropském regionu a má výborné reference z projektů na několika kontinentech. Přesto je pro nás nová spolupráce s ASFINAG výjimečná – jde o první zakázku v Regionu DACH, která nám může otevřít dveře k dalším připravovaným projektům v Německu, Rakousku a Švýcarsku,“ uvedl Matej Okáli, předseda představenstva společnosti ITIS Holding, která je stoprocentním vlastníkem společnosti SkyToll.

Projekt počítá s plnou integrací technologie a dodávkou všech komponentů do července 2024.

Přečtěte si také

Back to top button