Zprávy

Škoda Auto má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii

Česká automobilka Škoda Auto má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Její čistý zisk loni dosáhl 25,2 miliardy Kč.

Firma svou ziskovostí v rámci koncernu Volkswagen už předběhla například Audi. Větší zisk má jen Porsche. Na každém vozidle měla škodovka zisk 22.800 Kč.
 
Největší česká firma, která přímo zaměstnává téměř 30.000 lidí, dnes zveřejnila výsledky hospodaření za minulý rok. Vyplývá z nich zlepšení hospodaření o více než třetinu. Tržby firmy stouply o 9,8% na 348 miliard korun a prodej se zvýšil o 6,7% na 1,126 milionu vozů.
 
„Náš ziskový růst spočívá hlavně na čtyřech pilířích: na vyšším počtu prodaných vozů, vysoké vytíženosti našich závodů, lepším modelovém mixu a na optimalizovaných produktových nákladech,“ uvedl člen představenstva společnosti Škoda Auto pro oblast financí Klaus-Dieter Schürmann.
 
„Výsledky obchodního roku 2016 překonaly naše očekávání. Třetí rekordní rok po sobě dokazuje úspěšnost naší strategie trvalého růstu,“ uvedl předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier. S růstem počítá firma i letos, prodeje značky za první dva měsíce se dále zvyšovaly.
 
Firma také potvrdila, že na dubnovém autosalonu v Šanghaji představí první elektromobil. „Soustředíme se i na elektrifikaci našich vozů. V roce 2020 uvedeme na trh první model značky Škoda s čistě bateriovým pohonem. První ukázku, jak by mohla vypadat elektrická budoucnost značky Škoda, představíme na autosalonu v Šanghaji,“ uvedl Maier.
 

 

Přečtěte si také

Back to top button