Logistika a sklady

CANPACK vyrábí ve Stříbře plechovky pro Plzeňský Prazdoj

Přední výrobce hliníkových nápojových plechovek CANPACK zahájil komerční výrobu v novém moderním závodě ve Stříbře. Brzy budou všechny nápoje spadající pod Plzeňský Prazdroj dodávány v plechovkách, které vyrobí společnost CANPACK Česká republika.

„Zahájení výroby v novém výrobním závodě ve Stříbře je mezníkem pokračujícího strategického partnerství mezi společnostmi Canpack, Asahi a Plzeňským Prazdrojem. Pro Canpack představuje další krok na cestě stát se globálním partnerem společností, které volí efektivní a udržitelné obalové materiály, které oceňují i jejich zákazníci,“ říká Stephen McAneny, obchodní ředitel skupiny CANPACK.

Moderní výrobní závod na nápojové plechovky se nachází ve Stříbře v Plzeňském kraji. Zajistí dodávky plechovek pro pivovary Plzeňského Prazdroje, významného člena Asahi Group. Ročně se ve výrobním závodě vyrobí přibližně jedna miliarda plechovek s prostorem pro další budoucí růst. Investice do výstavby závodu s hodnotou přesahující 100 miliónů eur pozitivně ovlivní rozvoj českého obalového průmyslu. Zároveň vytvořením 140 nových pracovních míst pro lokální obyvatele posílí místní pracovní trh.

Nový moderní závod byl postaven nedaleko Plzně na základě vzájemné dohody mezi společností CANPACK a jejím významným partnerem Plzeňským Prazdrojem. Cílem obou společností je snížit emise CO2, k jejichž uvolňování dochází při přepravě plechovek na delší vzdálenosti.

„Nový výrobní závod v těsné blízkosti pivovaru přispěje díky významnému snížení uhlíkové stopy k ochraně životního prostředí. Při dopravě plechovek se nově zkrátí vzdálenost o 1,75 miliónů kilometrů ročně, což odpovídá snížení emisí CO2 o 1 400 tun ročně. Takové množství by musel absorbovat les velký jako 4 Velké Bolevecké rybníky v Plzni,“ říká Grant Liversage, generální ředitel Plzeňského Prazdroje.

„Těší nás, že zahajujeme výrobu ve zcela novém závodě v České republice. Postavili jsme jej za rekordních 10 měsíců, a navíc za nebývalých okolností spojených s šířením viru covid-19. Efektivity jsme dosáhli zejména díky odhodlání a odbornosti našich pracovníků,“ říká Attila Szabo, generální ředitel CANPACK Česká republika. „Díky modernímu zařízení nabídneme Plzeňskému Prazdroji i všem ostatním evropským zákazníkům inovativní a udržitelné obalové materiály a zároveň posílíme působení společnosti CANPACK ve střední Evropě,“ dodává Szabo.

Přečtěte si také

Back to top button