Motorismus

1 300 vozidel DAF XF pro Primafrio Group

Výborné zkušenosti se spolehlivostí a efektivita ve spotřebě paliva. To jsou hlavní důvody, pro které se španělská dopravní společnost Primafrio Group rozhodla pokračovat ve spolupráci se značkou DAF a objednala si 1 300 vozidel XF 480 s největší kabinou Super Space Cab. Prvních 400 vozidel již bylo odevzdaných a začali brázdit evropské cesty, zbývající vozidla budou postupně dodávány až do roku 2023.

Historie španělské dopravní firmy sahá do 60. let minulého století. Postupně se vypracovala na předního autodopravce, který se specializuje na chlazené a mražené zboží a zboží vysoké hodnoty. V současnosti patří mezi nejrychleji rostoucí dopravní společnosti v Evropě. Své sídlo má ve městě Murcia, další pobočky jsou situovány v Andalusii, Katalánsku, Baskicku ale i v portugalském Lisabonu, ve Francii či v Německu. Společnost provozuje sklady se špičkovými technologiemi, díky kterým dokáže svým zákazníkům nabízet logistické služby s přidanou hodnotou. Do konce roku 2020 bylo ve flotile tohoto španělského autodopravce 900 vozidel DAF.

„V roce 2016 jsme uzavřeli první dohodu na 1 000 nákladních vozů DAF pro Primafrio Group, z nichž 300 jsme uvedli do provozu v následujícím roce. Každodenní provoz ukázal, že tato vozidla stanovují standard ve spolehlivosti, úspoře paliva a pohodlí pro řidiče,“ říká José Esteban Conesa, generální ředitel Primafrio Group. „Tato nová objednávka je součástí našeho plánu obnovy flotily, který nám umožní mít vozidla s nejnovějšími pokrokovými technologiemi.“

FOTO: DAF Trucks

Ještě vyšší profitabilita

„Touto novou objednávkou jsme posílili naši excelentní, profesionální spolupráci se značkou DAF,“ dodává José Esteban Conesa. „Díky 1 300 vozidlům DAF XF Super Space Cab dokážeme ještě více zvýšit profitabilitu a efektivitu na našich trasách. Navíc uhlíková stopa Primafrio Group bude nižší díky vysoce efektivním tahačům XF. DAF XF navazuje na naši obchodní filozofii: je to velmi spolehlivé nákladní vozidlo, které garantuje včasné dodávky a také bezpečnost a excelentní komfort pro naše řidiče.“

Obrovské ocenění pro značku

„Fakt, že přední autodopravce jako Primafrio Group si zvolil DAF XF na základě své dlouhodobé zkušenosti, je obrovským oceněním spolehlivosti, efektivity a komfortu pro řidiče, které tyto nákladní vozidla poskytují,“ říká Richard Zink, ředitel oddělení marketingu a obchodu a člen představenstva DAF Trucks. „Navíc, tato objednávka podtrhuje pozitivní signál na trhu: poptávka po nákladní dopravě se vrací. Jsme velmi rádi, že můžeme podpořit odvětví silniční nákladní dopravy kvalitními nákladními vozidly,“ uzavírá Richard Zink.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Tisková zpráva

Přečtěte si také

Back to top button