Různé

HIAB představil nový jeřáb

HIAB představil nový jeřáb iQ.1188 HiPro. Společnost HIAB, součást skupiny Cargotec Oyj, uvedla na trh 110tunmetrový supertěžký nakládací jeřáb HIAB iQ.1188 HiPro s novým řídicím systémem, který přináší nové výhody v oblasti produktivity a bezpečnosti.

Klíčovými vlastnostmi HIAB iQ.1188 HIPRO jsou extra užitečné zatížení a rozsáhlé přepravní možnosti využívané v mnoha průmyslových odvětvích, jako například manipulace se skleněnými deskami, zdvihání a přemísťování ISO kontejnerových jednotek, manipulace s ocelovými konstrukcemi, přesun těžkých břemen a strojů, údržba dálnic, opravy mostů a veškerá další logistika. Společnost CONTSYSTEM s.r.o. působí jako obchodní zastoupení a autorizované montážní a servisní středisko společnosti Hiab na českém trhu.

Přečtěte si také

HIAB představil nový jeřáb iQ.1188 HiPro

HIAB iQ.1188 HiPro je dosud největší jeřáb HIAB s velkým dosahem a velkou nosností, ale přesto lehký a kompaktní. Poskytuje výkon 110tm nakládacího jeřábu, ale velikostí se podobá modelu řady 90tm. To znamená, že jej lze snadno instalovat na 4-nápravová vozidla a stále ponechává prostor pro užitečné zatížení. Poměru výkonu k hmotnosti je dosaženo pomocí nového patentovaného profilu V12-Power, který je klíčem k velmi nízké hmotnosti jeřábu ve srovnání s jeho výkonnostními schopnostmi a je výsledkem pokročilého inženýrského vývoje.

Nový řídící systém a dálkové ovládání CombiDrive 4

Řada iQ představuje novou generaci nakládacích jeřábů HIAB založenou na novém řídicím systému SPACEevo v kombinaci s dálkovým ovládáním CombiDrive 4, které je poprvé použito pro tento jeřáb HIAB iQ.1188 HiPro. Nový řídicí systém SPACEevo umožňuje přesné ovládání jeřábu i při vysokých rychlostech. Je postaven na otevřené technologické platformě, která umožňuje průběžné aktualizace.

Jeřáb je ovládán novým dálkovým ovladačem CombiDrive 4, který poskytuje více informací na větších barevných displejích a delší výdrž baterie. S uvedením nové generace dálkového ovládání CD4 jeřáb rozpozná, na které straně je operátor oproti jeřábu a umožní mu aktivovat stabilizátory zcela bezpečně a s úplným přehledem na jejich otevření.

HIAB představil nový jeřáb

Jeřáb je vybaven stabilizačním programem DLC-S. Pomocí dálkového ovládání mohou operátoři simulovat stabilizační kapacitu, kterou bude mít jeřáb v určité poloze a při roztažených podpěrách. Samozřejmostí je pak vestavěná konektivita HiConnect

Varianty provedení

Nový jeřáb iQ.1188 existuje v několika konfiguracích, od základní E-8 až po kompletní E-9 s JIBem 155Q-6 pro maximální flexibilitu nebo dodatečným dosahem v případě modelu E-10.

HIAB uvedl na trh nový jeřáb

Manipulace s jeřábem HIAB nebyla nikdy snazší. Nejzkušenější operátoři ocení přesné pohyby jeřábu, zatímco ti méně zkušení ocení velmi bezpečnou manipulaci a sníženou složitost manévrovacích operací.

Více o novém jeřábu Hiab iQ.1188 na webu výrobce.

Dále čtěte: Jeřáby HIAB s funkcí CTC zjednodušují obsluhu.

Zdroj
TZ
Back to top button