Silniční doprava

Iveco Czech Republic opět Podnikem roku v autoprůmyslu

Společnost Iveco Czech Republic, a.s. získala prestižní ocenění Podnik roku v automobilovém průmyslu za rok 2019. Vítěze tradiční soutěže vyhlásilo již podvaadvacáté Sdružení automobilového průmyslu.

Vysokomýtské Iveco opět zabodovalo v kategorii firem nad 250 zaměstnanců. Hlavními kritérii pro získání ocenění byly ekonomické výsledky dosažené v loňském roce.

Iveco Czech Republic vloni vyrobilo rekordních 4 612 vozů, o 326 vozů více než v roce 2018. Největší úspěchy firma sklízí díky produktové řadě Crossway, která je lídrem v segmentu meziměstských vozů v Evropě. IVECO BUS dosáhl v roce 2019 i dalšího důležitého milníku předáním 40 000. autobusu řady Crossway společnosti Arriva.

Výrobce autobusů z Vysokého Mýta má dlouhodobě zásadní význam pro českou ekonomiku i díky podílu na exportu. Firma je významným zaměstnavatelem v pardubickém regionu, zaměstnává přes 3 900 lidí a dalších zhruba 1 700 pracovních míst vytváří u subdodavatelů.

V roce 2019 se společnost opět umístila mezi třemi nejlepšími zaměstnavateli kraje a obhájila stříbrnou příčku v soutěži Zaměstnavatel regionu 2019 v kategorii Zaměstnavatel roku do 5 000 zaměstnanců.
V roce 2020 si Iveco Czech Republic připomíná 125 let od založení firmy Josefem Sodomkou.

Ve spolupráci
transport-logistika.cz
Zdroj
Iveco Czech Republic

Přečtěte si také

Back to top button