Logistika a sklady

Gebrüder Weiss v Turecku rozšiřuje síť

Gebrüder Weiss v Turecku rozšiřuje síť. Logistická společnost Gebrüder Weiss otevírá svoji novou pobočku v tureckém Mersinu na východě Středozemního moře.  Turecko získává na významu pro železniční dopravu na Nové hedvábné stezce mezi Asií a Evropou.

Mersin je ústředním logistickým uzlem u Středozemního moře pro přepravu zásilek na Kavkaz, Blízký východ a do střední Asie. Zároveň je i druhým nejvýznamnějším přístavem v zemi. Služby místní pobočky Gebrüder Weiss zahrnují služby letecké a námořní nákladní dopravy, stejně jako intermodální pozemní přepravu.

Gebrüder Weiss v Turecku rozšiřuje síť

„Díky nové pobočce v Mersinu dochází k rozšíření pobočkové sítě Gebrüder Weiss na jihu Turecka. To je dobrá zpráva i pro klienty z České republiky,“ uvádí Jan Kodada ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR. 

Země plní také důležitou funkci brány na takzvaném „středním koridoru“ Nové hedvábné stezky směrem do Střední Asie a Číny. Tato trasa vede z Turecka (Istanbul), Gruzie, Ázerbájdžánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu do Číny. Představuje alternativu k přepravám tzv. severním koridorem, který vede přes Rusko. „Ve většině zemí podél středního koridoru máme vlastní pobočky a známe místní právní a kulturní specifika těchto regionů. Zaznamenáváme také zvýšenou poptávku našich zákazníků po zásilkách na této trase,“ říká Senger-Weiss. Tranzitní doba mezi Asií a Evropou přes „střední koridor“ se v současné době pohybuje mezi 35 a 45 dny, protože trasa vede i přes Kaspické moře.

Posílení pozice Gebrüder Weiss v Turecku je dobrou zprávou i pro zákazníky společnosti v České republice. „Vzhledem k narušení globálních dodavatelských řetězců mezi Asií a Evropou v důsledku nadále pokračujících lockdownů v Čínských přístavech je spojení přes Turecko stále významnější. Zejména pro ty společnosti, které do ČR potřebují včas dostat zboží ke svým koncovým spotřebitelům u nás,“ vysvětluje Jan Kodada.

Mersin je vedle Istanbulu a Izmiru třetí pobočkou společnosti Gebrüder Weiss v Turecku, kde společnost se 75 zaměstnanci od roku 2012 organizuje LTL přepravy dílčích nákladů spolu s leteckou a námořní přepravou. Převzetím spediční firmy 3S Transport & Logistik v loňském roce společnost Gebrüder Weiss také dále rozšířila své přepravy z Istanbulu do Německa.

Čtěte také: Gebrüder Weiss další pobočka v USA.

Zdroj
TZ

Přečtěte si také

Back to top button