Silniční doprava

FlixBus přidává spoje do Liberce, Karlových Varů a Mostu

Mezi Prahou a Libercem dojde ke zdvojnásobení počtu spojů, o polovinu více spojů vypraví FlixBus od čtvrtka 29. dubna také mezi Prahou a Karlovými Vary a do Mostu.

Společnost FlixBus reaguje na postupné zlepšování bezpečnostní situace v České republice a zároveň na zvyšující se zájem zákazníků o dopravní spojení. Tyto autobusy zpravidla využívají v pracovním týdnu lidé pro cesty do zaměstnání. O víkendu jsou pak výhodné pro ty, kteří po otevření okresů míří na výlety do přírody.

Přečtěte si také

Aktuální navýšení spojů se na všech třech trasách týká zejména víkendu, u Liberce i ranního odjezdu do Prahy.

Již od jara loňského roku jsou v autobusových  spojích FlixBusu zavedená zvláštní bezpečnostní opatření. Nástup na palubu autobusu je umožněn pouze zadními dveřmi, u kterých je cestujícím k dispozici dezinfekce na ruce. Cestující musejí mít nasazené respirátory. Samotné odbavení probíhá přes mobilní telefony a digitální snímač. Řidiči cestujícím připomínají nutnost dodržovat při nástupu do autobusu patřičné rozestupy. Dezinfekce a větrání vozidel po každé jízdě probíhá podle pokynů pro dezinfekci dle předpisů a nařízení Světové zdravotnické organizace. Společnost i nadále apeluje na samotné cestující, aby se vydali na cestu pouze ve výborném zdravotním stavu, dodržovali základní bezpečnostní opatření a hygienické návyky, aby tak během cesty chránili sebe i své okolí.

Přečtěte si také

Back to top button