Silniční doprava

Udržitelný autobus roku 2024

Udržitelný autobus roku 2024. Poté, co obdrželo titul “Udržitelný autobus roku” v letech 2018, 2020 a 2023 v kategorii meziměstských autobusů, slaví IVECO BUS další úspěch ve stejné kategorii, tentokrát s novým autobusem CROSSWAY Low Entry ELEC, který byl nově zvolen „Udržitelným autobusem roku 2024“. 

Toto 100% elektrické vozidlo, které bylo nedávno představeno v řadě CROSSWAY, doplňuje nabídku bezemisních vozidel, se kterou výrobce přichází v rámci procesu přechodu na novou energetiku.

Přečtěte si také

Porota klání o Udržitelný autobus  (Sustainable Bus Award) složená z novinářů zastupujících osm evropských zemí – Itálii, Francii, Německo, Finsko, Slovinsko, Velkou Británii, Rumunsko a Španělsko – věnovala zvláštní pozornost průřezovým principům udržitelného rozvoje, včetně schopnosti vytvořit pozitivní obraz vozidla u široké veřejnosti. Do hry vstupují různé aspekty, jako je bezpečnost, komfort, hlučnost, recyklovatelnost komponentů a závazky výrobce v oblasti životního prostředí. Porota rovněž vyzdvihla nabídku  většího množství vývojových řešení pro meziměstskou dopravu.

„Jsme nadšení, že jsme s naším autobusem CROSSWAY Low Entry ELEC získali ocenění „Udržitelný autobus roku 2024„. Je to pro nás velmi důležité uznání naší schopnosti inovovat a také ocenění všech pokroků, které jsou výsledkem naší snahy předvídat vývoj odvětví veřejné dopravy. Toto ocenění potvrzuje náš dlouhodobý závazek ke stále udržitelnější mobilitě a naši ambici řídit energetickou transformaci pomocí našich nízkouhlíkových řešení. S velkou hrdostí přebíráme čtvrtý titul „Udržitelný autobus roku“ v kategorii meziměstských autobusů s modelem CROSSWAY, který je nesporným lídrem ve svém segmentu,“ uvedl Domenico Nucera, prezident divize Bus Business Unit skupiny Iveco, na slavnostním předávání cen na veletrhu Busworld v belgickém Bruselu.

IVECO BUS jako lídr v oblasti udržitelné mobility tímto dále rozšířuje svou nabídku účinných řešení na podporu provozovatelů dopravy při snižování jejich uhlíkové stopy.

CROSSWAY LE ELEC je vybaven centrálním elektromotorem o výkonu 310 kW. Je napájen lithiovou baterií NMC, dodávanou společností FPT Industrial. Tato modulární koncepce baterií nejnovější generace nabízí vynikající standardy z hlediska hustoty energie a nabíjecí kapacity. Sady 5, 6 nebo 7 baterií, rozmístěné na střeše a v zadním prostoru, nabízejí 346, 416 a 485 kWh u verze třídy I, resp. 416 a 485 kWh u verze třídy II. Vozidlo tak poskytuje vysoký výkon s dojezdem přibližně 400 km, což je dostatečné pro plnohodnotné plnění úkolů, které přesahují centrum města, a to bez lokálních emisí.

Zdroj
IVECO BUS

Přečtěte si také

Back to top button